Na ten chodnik mieszkańcy czekali od lat

  • 04.12.2020, 22:53
  • Tomasz Ratuszniak
Na ten chodnik mieszkańcy czekali od lat fot. Urząd Gminy Dębica.
A oddany do użytku został wczoraj. Odbierali go Zbigniew Tymuła, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Mielcu, a także przedstawiciele Urzędu Gminy Dębica oraz wykonawców inwestycji.

Mowa o chodniku przy drodze wojewódzkiej 985 w Brzeźnicy. Budowa odcinka o długości 388 mb, od stacji Maro-Trans w kierunku Mielca, kosztowało prawie 370 tys. zł.
 
Ponadto wyremontowane zostały trzy odcinki chodnika już istniejącego:  

  • od przejścia dla pieszych w rejonie stacji Maro-Trans w kierunku mostu na Wielopolce (204mb),
  • wygrodzenie łańcuchowe obok przejścia dla pieszych w rejonie Zespołu Szkół w Brzeźnicy (33mb),
  • od skrzyżowania na Bobrową w kierunku skrzyżowania na Paszczynę (204mb).

Wraz z odcinkiem o długości 128 mb, wykonanym w ramach robót dodatkowych, kosztowało to prawie 99 tys. zł. Obie inwestycje finansowane były z budżetów Gminy Dębica i Województwa Podkarpackiego.

Przeczytaj również: Pierwszy już podświetlony. Świecić będzie się też jacuzzi - zdjęcia

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hahaha
hahaha 05.12.2020, 14:18
Jest sie czym chwalic biznes stulecia1 tys PLN za metr niezla cena normalnie to kosztuje z materialem okolo stowki ale panstwowe jest 10 razy drozsze.
On
On 05.12.2020, 12:09
Ale w Dębicy- Pustyni nie ma kto zrobić chodnika i przejścia dla pieszych przez tory .Dziesiątki lat ludzie czekali na naprawę przejazdu i połączenie ul Sandomierskiej chodnikiem .Na pisma prośby mieszkańców do burmistrza czy wójta zawsze była jedna wymówka żeby nic nie robić .To jest teren kolejowy i nie możemy nic zrobić ..Jeszcze jedno , tak niechlujnie wykonanego przejazdu ze świecą szukać .Pytanie ile będzie kosztował odbiór i kto weźmie łapówkę za bubla 2020 .Jest gorzej wykonany jak na ulicy obok .Tysiące samochodów dziennie tam przejeżdża .Kto z urzędników Gminy ,Starostwa i Miasta odpowiada za ten bałagan .Może za długo siedzą w kościele i nie mają czasu i wykształcenia do pełnienia funkcji .

Pozostałe