W tym roku też zbierają na rehabilitację najmłodszych

  • 06.12.2020, 00:00 (aktualizacja 06.12.2020, 00:17)
  • Tomasz Ratuszniak
W tym roku też zbierają na rehabilitację najmłodszych
W Pilźnie już po raz siódmy wystartował Mikołajkowy Dar Serca organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej oraz Urząd Miejski.

- W związku z obecną sytuacją i związanymi z nią obostrzeniami musieliśmy zrezygnować ze zbiórki publicznej i imprezy na finał akcji. A jak wiadomo wtedy zbieraliśmy najwięcej - mówi Jacek Podlasek, prezes TPPiZP.

Rzeczywiście, mieszkańcy tej gminy najchętniej sięgali po portfele podczas zbiórek pod kościołem i finałowej imprezy w domu kultury. W zeszłym roku wraz z aukcjami w internecie udało się zebrać 82 000 zł. Rekord padł jednak kilka lat wcześniej, kiedy towarzystwo zbierało pieniądze dla chorego rodzeństwa ze Zwiernika. Wtedy na jego konto wpłynęło 220 000 zł.

- Ale to rzeczywiście było pospolite ruszenie w całej gminie - wspomina Jacek Podlasek.

Zdaje sobie sprawę, że w tym roku o takiej kwocie nie ma nawet co marzyć, szczególnie że akcja ogranicza się do aukcji w internecie i wpłat na konto towarzystwa.

Aby wziąć udział w aukcjach wystarczy kliknąć w ten link: Mikołajkowy Dar Serce - Rehabilitacja Najmłodszych.

A wybierać jest w czym. Wylicytować można m.in. nalewkę miętową na chłodne wieczory, posezonowy serwis roweru, świąteczną sesję zdjęciową, chleb wielkości piekarnika pieczony na liściu kapusty, czy wiszący fotel do ogrodu.

Licytować można do 20 grudnia, a dochód z wszystkich aukcji przeznaczony zostanie na rehabilitację dwudziestu dzieci z gminy Pilzno.

- W zeszłym roku, dzięki akcji udało się uruchomić zajęcia terapeutyczne w Parkoszu, które prowadzone są przez specjalistów z tarnowskiego stowarzyszenia Ich lepsze jutro. Inicjatywa okazała się bardzo udana i potrzebna, dlatego również w tym roku dochód z akcji przeznaczony będzie właśnie na ten cel - wyjaśnia Jadwiga Papiernik z Urzędu Miejskiego.

Jacek Podlasek dodaje, że w szkole w Parkoszu powstał właściwie ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci, które wcześniej musiały jeździć do Tarnowa, Rzeszowa, czy Dębicy.

- To bardzo ułatwiło życie i rodzicom tych dzieci, jak i im samym, bo wiadomo, że one różnie znoszą podróż - mówi.

Twierdzi również, że odwiedził ostatnio to miejsce i aż ciepło na sercu mu się zrobiło, gdy jedna z mam przekonywała go jak cudownym prezentem jest dla nich możliwość uczestniczenia w tych zajęciach. Dzięki zbiórce TPPiZP przynajmniej za ich część płacić nie muszą.

Osoby, które nie chcą lub nie mogą brać udziału w licytacjach Jacek Podlasek namawia do wpłacania datków na specjalnie uruchomione konto: 15 9477 0001 0000 0840 2000 0110 (Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej, ul. Węgierska 30,39-220 Pilzno, z dopiskiem Mikołajkowy Dar Serca – rehabilitacja najmłodszych.)

Przeczytaj również: Pilzno też już ma choinkę

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe