Spowiedź przed Bożym Narodzeniem inna niż zwykle - aktualizacja

  • 07.12.2020, 11:51 (aktualizacja 15.12.2020, 09:22)
  • Janusz Grajcar
Spowiedź przed Bożym Narodzeniem inna niż zwykle - aktualizacja Obraz photosforyou z Pixabay
Biskup Andrzej Jeż w liście pasterskim na I niedzielę Adwentu zaprosił wiernych do przystępowania do spowiedzi świętej przez cały okres poprzedzający Boże Narodzenie. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie będzie bowiem możliwe zorganizowanie spowiedzi w okresie przedświątecznym z licznym udziałem spowiedników i penitentów.

Część parafii na swoich stronach internetowych poinformowała już wiernych, kiedy mogą korzystać z sakramentu pokuty. Te informacje zamieszczamy poniżej, będziemy je też aktualizować.

Brzeźnica
Ponieważ nie ma możliwości zorganizowania spowiedzi parafialnej, duszpasterze zachęcają, by od środy 16 grudnia przystępować do spowiedzi przed mszą św. lub w trakcie celebracji. Podczas każdej mszy św. jeden z kapłanów będzie spowiadał w konfesjonale. Jest również możliwość po mszy św, wystarczy podejść do zakrystii i poprosić.

Brzostek
Skorzystać ze spowiedzi przedświątecznej można codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00–10:00, 11:00–12:00 i 16:00–17:00. W sobotę spowiedź będzie od 10:00 do 11:00 i od 16:00 do 17:00.

Czarna
Księża przypominają o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej codziennie od godz. 16:00. A w przyszłym tygodniu codziennie rano i wieczorem.

Dębica, Krzyża Św.
W tym roku, ze względu na stan epidemii, nie będzie tradycyjnej spowiedzi przedświątecznej w kościele. Księża będą spowiadać codziennie rano podczas mszy św. i po południu od godziny 17:30. Proszą też, aby przystąpić do sakramentu pokuty wcześniej i nie odkładać go na ostatnie dni.

Dębica, NSPJ
Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi adwentowej – parafialnej, dlatego parafianie powinni sami zadbać, by w czasie adwentu być – w wybranym przez siebie dniu – do spowiedzi. Księża w konfesjonałach czekają codziennie od godz. 16:30.

Dębica, MBA
Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty przed zbliżającymi się świętami jest codziennie podczas wszystkich nabożeństw, zwłaszcza podczas mszy św. roratnich rano i wieczorem. W tym roku nie będzie zorganizowanej spowiedzi całodziennej bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem.

Dębica, MB
W dolnym kościele można przystąpić do spowiedzi św. tylko w pomieszczeniu, gdzie znajduje się stały konfesjonał. Drugi konfesjonał jest przy wyjściu z przedsionka po schodach, gdzie na podwyższeniu po prawej stronie jest dla bezpieczeństwa założona folia. Ze względu na epidemię, nie będzie przed świętami wyznaczonego dnia spowiedzi parafialnej, jak było to praktykowane w ubiegłych latach. Księża przypominają, że spowiedź św. odprawioną na początku Adwentu należy traktować, jako świąteczną. Proszą też, by przystępować do niej raczej w dni powszednie, a niedzielę przeznaczyć na uczestniczenie w mszy św.

Dębica, św. Jadwigi
W tym roku nie będzie spowiedzi świątecznej ze względu na ograniczenia epidemiczne. Z sakramentu pokuty należy więc korzystać we wszystkie dni Adwentu. Można do niego przystąpić niedzielę podczas każdej mszy, a w dni powszednie w godz. 6:00-8:30, 15:00-16:30, 17:45-19:00.

Dobrków
W środę, w piątek i w sobotę spowiedź św. od godz.16:30.

Gorzejowa
W sobotę 19 grudnia spowiedź św. adwentowa w godz. 8:30–10:00 i 10:30-12:00. W kaplicy w Jaworzu Górnym w godz. 11:00–11:40, a w Gębiczynie w godz. 14:00–14:30.

Grudna Górna
Ze względu na pandemię nie będzie spowiedzi adwentowej w tradycyjnej formie. Spowiadać można się w każdy dzień przed roratami, a zwłaszcza w dni Adoracji Najświętszego Sakramentu - poniedziałek, środę i piątek.

Gumniska
Księża proszą parafian, aby przystępowali do spowiedzi przedświątecznej w miarę możliwości w tych dniach i nie zostawiali tego za ostatni moment. Nie będzie tradycyjnej spowiedzi kilka dni przed Świętami, gdyż nie można tego zorganizować ze względu na restrykcje pandemiczne. Codziennie przed każdą mszą św. są w konfesjonałach. 

Januszkowice
Spowiedzi adwentowej ogólnej nie będzie, dlatego proboszcz apeluje o spowiadanie się w dni powszednie Adwentu przed każdą mszą św.

Jodłowa
Duszpasterze zachęcają do spowiedzi indywidualnej. Okazja ku temu jest przed każdą mszą św., można też umówić się indywidualnie. Nie odkładajmy tego obowiązku na czas przedświąteczny, bo nie będzie okazji do spowiedzi z większą ilością księży.

Lipiny
Ksiądz proboszcz spowiada codziennie po Roratach do godz. 7:30 i po południu od 15:00 do mszy św. o godz. 16:00 i po mszy św.

Nagawczyna
Ze względu na ograniczenia sanitarne nie będzie przed świętami specjalnego dnia spowiedzi św. Możliwość taka jest codziennie przed mszą św. rano i wieczorem.

Nagoszyn
Nie będzie tradycyjnej spowiedzi adwentowej, ale należy korzystać ze spowiedzi w dzień powszedni. Kapłan jest obecny w konfesjonale w czasie porannej mszy św. i po południu. Po wystawieniu Najśw. Sakramentu, czyli pół godziny przed mszą św.

Pilzno
Nie będzie możliwa w tym roku spowiedź przedświąteczna dla wielu penitentów z udziałem księży z sąsiednich parafii. Dlatego księża zapraszają do przystępowania już teraz. Będą pełnili dyżury w konfesjonałach rano przed Roratami oraz po południu od godz. 17:00 podczas Adoracji N. Sakramentu.

Pustków
Spowiedź we wtorek 15 grudnia w godz. 9:00-10:00, 10:30-12:00, 14:00 - 15:30, 16:00-17:00.

Pustków Osiedle
Spowiedź codziennie przed mszą św. rano i wieczorem.

Pustynia
W tym roku – ze względu na pandemię – nie będzie możliwości organizowania spowiedzi św. w dekanacie przed uroczystością Bożego Narodzenia. Duszpasterze proszą aby już teraz podczas rorat korzystać z sakramentu pokuty.

Róża
Księża proszą, aby korzystać z sakramentu pokuty już w tym tygodniu, bowiem do świąt pozostało tylko półtora tygodnia. W Wigilię spowiadać nie będą. Spowiadają codziennie pół godziny przed mszą św. rano i wieczorem, a w razie potrzeby także po mszy św.

Siedliska Bogusz
Nie będzie możliwe zorganizowanie spowiedzi w okresie przedświątecznym z licznym udziałem spowiedników i penitentów. Okazja do spowiedzi w miejscowym kościele jest codziennie rano i wieczorem pół godziny przed mszą.

Stasiówka
Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej spowiedzi z udziałem innych kapłanów. Dlatego proboszcz apeluje, by spowiadać się wcześniej przed mszami.

Straszęcin
Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać w czasie każdej mszy św.

Zasów
Nie jest możliwe zorganizowanie spowiedzi tak, jak było to w ubiegłych latach w Adwencie. Niemniej jednak, w ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia duszpasterze chcą ofiarować wszystkim kapłańską posługę w konfesjonale. Będzie to możliwe w poniedziałek, środę i piątek – od godz. 16:00 do 17:00.

Zwiernik
W niedzielę 13 i 20 grudnia ze względu na spowiedź przed świętami msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 11:00. Będzie drugi kapłan, by wierni mogli łatwiej skorzystajmy z przyjęcia  sakramentu pokuty i pojednania. 13 grudnia proboszcz zaprasza szczególnie dzieci i osoby starsze.

Żyraków
W tym trudnym czasie nie będzie specjalnego dnia parafialnej spowiedzi adwentowej. Ze spowiedzi można korzystać codziennie pół godziny przed nabożeństwami rano i wieczorem.

Czytaj też: Nie żyje ks. Dominik Bosowski

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe