Zbierają na leczenie i rehabilitację Tomka

  • 08.12.2020, 12:08 (aktualizacja 08.12.2020, 12:19)
  • Tomasz Ratuszniak
Zbierają na leczenie i rehabilitację Tomka Czteroletni Tomek Żurowski z Kleci potrzebuje pieniędzy na leczenie i rehabilitację.
Ruszyły licytacje w ramach Świątecznej Akcji Pomocy dla Tomka. Dochód z nich wesprze leczenie i rehabilitację 4-letniego Tomka Żurowskiego z Kleci.

Chłopiec urodził się jako wcześniak z niedotlenieniem i infekcją wrodzoną. Po dalszych badaniach zdiagnozowano u niego wodogłowie i astmę oskrzelową.

Przeprowadzone w tym roku badania w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu wykazały, że Tomek cierpi na zespół wad genetycznych. Jego rozwój psychoruchowy jest obecnie bardzo opóźniony. Nie siedzi, nie chodzi i nie mówi. Od czwartego miesiąca życia rozpoczął intensywną rehabilitację ruchową, terapię logopedyczną i psychologiczną. I na to właśnie potrzebne są pieniądze.

Dlatego Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Wspólna Sprawa w Jodłowej organizuje aukcje, z których dochód wesprze leczenie i rehabilitację chłopca. Aukcje, jak wyjaśnia Aneta Janaś, prezes stowarzyszenia i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej, znaleźć można na facebooku pod hasłem: Świąteczna Akcja Pomocy dla Tomka.
- Na aukcjach można kupić m.in. stroiki, ozdoby, pierniczki i wszystko, co związane ze świętami, wykonane przez naszych nauczycieli, jak również rodziców uczniów i przyjaciół szkoły - mówi.
Chłopca można wesprzeć także wpłacając pieniądze na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko (Stawnica 33a, 77-400 Złotów). Jego numer to: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 (tytuł wpłaty: Tomasz Żurowski 273/z).

Przeczytaj również: W tym roku też zbierają na rehabilitację najmłodszych

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe