Przygotowywali miejsce pochówku, znaleźli granat

  • 08.12.2020, 13:24 (aktualizacja 08.12.2020, 20:35)
  • Grzegorz Król
Przygotowywali miejsce pochówku, znaleźli granat
Wczoraj saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa przyjechali do Brzostku.

Na miejscowym cmentarzu, podczas przygotowywania miejsca na pochówek osoby wykonujące prace ziemne natrafiły na granat moździerzowy z czasów II wojny światowej, kaliber 82 milimetry. Granat był przełamany na dwie części. Niewybuch został przekazany patrolowi saperskiemu i trafił na poligon w Nowej Dębie. Tam został zdetonowany. Takie znaleziska w naszym powiecie nie są rzadkością. Każdego roku saperzy przyjeżdżają do nas po kilkanaście razy. Pozostałości po wojnie najczęściej znajdywane są podczas prac polowych, ale również w trakcie różnych robót budowlanych na prywatnych posesjach.

Policja przypomina - jeśli natrafimy na niewybuchy, to takie znalezisko należy natychmiast do nich zgłosić. I najważniejsze - nie powinniśmy ich ruszać. 

Czytaj także: Kobieta straciła panowanie nad pojazdem 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bolo.
Bolo. 08.12.2020, 18:32
Nowa Dębica ma poligon?
Czytacz
Czytacz 09.12.2020, 08:05
Nowa Dęba a nie Dębica :)

Pozostałe