Nie przyznaje się do zaatakowania policjantów

  • 09.12.2020, 11:46
  • Grzegorz Król
Nie przyznaje się do zaatakowania policjantów 4711018 z Pixabay.
Do 3 lat pozbawienia wolności grozi Konradowi C., który został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Brzeźnicy. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.

Do zdarzenia doszło we wtorek 24 listopada na granicy powiatu dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego. Policja została poinformowana o samochodzie, którym może kierować nietrzeźwa osoba. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z Brzeźnicy, którzy namierzyli pojazd i zatrzymali do kontroli. W jej trakcie Konrad C. odmówił badania alkomatem, zaczął się zachowywać agresywnie wobec interweniujących policjantów.

- Znieważał ich słowami wulgarnymi, naruszył ich nietykalność cielesną poprzez m.in. zadanie uderzeń głową oraz kopanie w brzuch, a także kierując pod adresem funkcjonariuszy policji groźby karalne - informuje w komunikacie Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Konrad C. został zatrzymany, a prokurator postawił mu zarzuty. Został również przesłuchany w charakterze podejrzanego, w trakcie którego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wobec podejrzanego zastosowane zostały środki zapobiegawcze. Mężczyzna objęty został dozorem policji, w takcie którego ma obowiązek zgłaszania planowanych wyjazdów. Nie może się on również zbliżać do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów.
Czytaj także: Osobówka wjechała pod tira

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek
Janek 09.12.2020, 11:59
A był pijany czy nie? To jest sprawa kluczowa w tym przypadku!
Pytalski
Pytalski 10.12.2020, 11:25
Dlaczego kluczowa? A może był naćpany?
Waetburg
Waetburg 10.12.2020, 08:11
Ciekawe... Niby dlaczego?

Pozostałe