Paweł Borek z Dębicy ocenia filmy podczas festiwalu w Gdyni

  • 09.12.2020, 12:00 (aktualizacja 09.12.2020, 12:39)
  • Grzegorz Król
Paweł Borek z Dębicy ocenia filmy podczas festiwalu w Gdyni
Wczoraj rozpoczął się 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a w Jury Młodych podczas tej imprezy zasiada dębiczanin - Paweł Borek.

Oprócz niego w jury zasiądą także Matylda Elson i Mateusz Jeleń. Cała trójka wzięła udział w konkursie Skrytykuj! organizowanym przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Polegał on na tym, by obejrzeć dowolny film i przygotować jego recenzję. Tak też zrobił Paweł Borek, ale i prawie siedemdziesiąt osób z Polski. Jednak to m.in. jego recenzja do filmu pt. Może pora z tym skończyć została dostrzeżona przez komisję oceniającą prace.

- Za styl oddziałujący na wyobraźnię, a jednocześnie precyzyjnie opisujący filmowy warsztat, który autor rozkłada na części pierwsze i wskazuje na jego działanie w obrębie znaczeń. Recenzja Może pora z tym skończyć to świadectwo uważnej lektury i umiejętności kontekstowej analizy tam, gdzie jest ona potrzebna, a całość napisana jest z gracją, bez zbędnego językowego popisu - czytamy w uzasadnieniu komisji.

Paweł Borek wraz z pozostałymi laureatami konkursu przyznają statuetkę twórcy wybranego filmu Konkursu Głównego 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który odbędzie się w formule online. 

Młody dębiczanin jest uczniem 2 klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Jest członkiem grupy artystycznej Safo, miłośnikiem recytacji, teatru i żywego słowa. Fan muzyki alternatywnej i symetrii kadrów Wesa Andersona. Co roku narzeka na wyniki Oscarów i powraca do filmów Damiena Chazelle. Lubi surrealizm w sztuce, kuchnię włoską i głębokie spojrzenia Adama Drivera. A przygotowaną przez niego recenzję w konkursie Skrytykuj! znaleźć można TUTAJ.

Czytaj także: Wspomóżmy Psi Azylek

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Darek
Darek 11.12.2020, 10:34
Hm, skądś znam to nazwisko, z kimś mi się kojarzy, wie ktoś?
Patryk
Patryk 09.12.2020, 13:28
Przypomina mi się cytat z jednego filmu.... "A kim ty k... jesteś."

Pozostałe