W poniedziałek rada zajmie się zarobkami burmistrza

  • 09.12.2020, 16:02 (aktualizacja 09.12.2020, 17:10)
  • Grzegorz Król
W poniedziałek rada zajmie się zarobkami burmistrza
14 grudnia o godz. 14 w Urzędzie Miejskim w Dębicy rozpocznie się XXXII sesja Rady Miejskiej w Dębicy. Radni zajmą się na niej kilkoma ważnymi projektami uchwał, w tym budżetem miasta na 2021 rok. Jednym z punktów jest obniżenie pensji burmistrza Mariusza Szewczyka.

W projekcie uchwały, którą złożył burmistrz możemy przeczytać, że ustala się jego wynagrodzenie brutto w następującej wysokości:
- wynagrodzenie zasadnicze w wysokości - 4.800,00 zł
- dodatek funkcyjny w wysokości - 2.100,00 zł
- dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. w kwocie 2.070,00 zł
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, tj. w kwocie 960,00 zł.

Gdzie jest zmiana? Na wniosek burmistrza obniżeniu ulega dodatek specjalny. Przeliczając to na złotówki różnica w porównaniu do tego, co otrzymuje burmistrz obecnie wyniesie blisko 700 zł miesięcznie. To z kolei pozwoli na zaoszczędzenie ok. 8,4 tys. zł rocznie. Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu do projektu burmistrz wnioskuje o obniżenie jego pensji ze względu na oszczędności, jakie wprowadzone zostały w trakcie konstruowania przyszłorocznego budżetu.

Pojawia się jednak pytanie, czy wszyscy radni Rady Miejskiej poprą ten projekt? Wiele wskazuje na to, że nie, a przeciwko obniżeniu pensji mogą zagłosować radni...Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście, zakładając że w ogóle do niego dojdzie, bo wcześniej projekt może zostać zdjęty z porządku obrad. Jak ostatecznie będzie dowiemy się w poniedziałek. Czym jeszcze zajmować się będą rani? 

Pierwszym projektem jest ten dotyczący przyszłorocznego budżetu. Władze miasta podejmą kolejną próbę przeforsowania uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu w wysokości 5 mln zł, co wydaje się być misją niemożliwą, biorąc pod uwagę wyniki poprzednich głosowań w tej sprawie. Głosowany będzie również projekt dotyczący udzielenia pomocy w wysokości 20 tys. zł gminie Krasne, a także ten dotyczący regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta.

Radni będą procedować także tzw. pakiet śmieciowy, czyli kilka uchwał związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów. W tym pakiecie zawarto m.in. szereg ulg i rozwiązań dla mieszkańców miasta. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi we wtorek 15 grudnia.

Po najbliższej sesji być może będzie wiadomo, jakie będą kryteria podczas ubiegania się o lokal wybudowany przy ul. Ratuszowej, w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Łącznie w porządku obrad jest obecnie 25 projektów uchwał, a to ile zostanie ich ostatecznie zależy od radnych.

Czytaj także: Policjanci otrzymali kolejny radiowóz

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Urzędnik
Urzędnik 11.12.2020, 07:39
Weż się "chłopie" do ROBOTY a nie tylko fajerwerki pod publiczkę......................
Romek Atomek
Romek Atomek 10.12.2020, 18:38
Kto zna definicję pracy społecznej?
skarbnik
skarbnik 10.12.2020, 18:35
Jaki Burnistrz taka pensja :) sam uznaje że mu się nie należą takie pieniądze bo i za co??
tom
tom 10.12.2020, 16:15
No to chyba Szewczyk chciał swoją wypłatą przykryć sprawę swojej kolejnej już próby likwidacji szkoły nr 2!
@
@ 14.12.2020, 09:55
Akurat to nie byłby zły pomysł.
łase na kase
łase na kase 10.12.2020, 14:12
A może ci z pisu sobie obniżą, zwłaszcza przewodniczący i dwaj wice?
zyga
zyga 10.12.2020, 13:21
A Wójtowie .....?
Krótko
Krótko 10.12.2020, 10:56
Za nic nie robienie należy się nic.
tola
tola 10.12.2020, 08:52
Zastępcę jednego proszę sobie zwolnić, to będzie oszczędność a nie jakieś waciki takie pod publikę! I do roboty!
mieszkaniec
mieszkaniec 09.12.2020, 22:55
czy to jest ciekawy krok hmm na pewno ale należy podkreślić, że nie ma tu przypadku bo mamy jednak do czynienia z wyjątkowym sprawnym graczem politycznym choć wielu myśli, że tak nie jest. to właśnie burmistrz potrafi budować pewna swoją pozycję kilka tygodni temu wychodzi informacja o prezesach spółek miejskich, którzy dużo zarabiają kilka dni temu wychodzi na jaw informacja o dodatkowych nagrodach tych samych prezesów i teraz obniżka pensji burmistrza, który wychodzi na tego który jest lepszy. Nie jest zachłanny na kasę mniej ma od podwładnych mało tego wymusza teraz ruch po stronie starosty radnych ... szacuneczek a wy smiejcie z niego a ja uważam, że doskonale rozgrywa koeljna partię pokera... powodzenia panie burmistrzu
vivane
vivane 10.12.2020, 08:51
Po ratuszu krąży już długa lista pracowników! Do zwolnienia? Do obniżki pensji? Ta uchwała to wstęp do tego!!!!
Viva Ane
Viva Ane 11.12.2020, 07:58
Ograniczenie zatrudnienia będzie dobrym krokiem.
Władek
Władek 10.12.2020, 19:22
Na pytanie wg jakiego klucza będą zwalniać usłyszałem ,że rodzinami. To słuszne i sprawiedliwe będzie !
Dager
Dager 09.12.2020, 20:38
Burmistrz jakby profesjonalnie zarządzał miastem, to nie musiałby się uciekać do takich zagrań pod publiczkę z obniżką pensji. Gdyby pod jego rządami miasto się rozwijało, a nie więdło, nikt nie patrzyłby ile zarabia.
witek
witek 09.12.2020, 20:27
Burmistrzu - trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejśc. Tyś już przegapił ten moment.
franek
franek 09.12.2020, 20:21
Panie Szewczyk - daruj sobie Pan ten tani populizm i bierz się Pan do roboty!
Dębickie Komentarze
Dębickie Komentarze 09.12.2020, 18:01
Burmistrz Mariusz Szewczyk wnioskuje o obniżenie swojej pensji, to ciekawy ruch, zwłaszcza w dobie kryzysu👏 Proponujemy podobny gest po stronie radnych w zakresie obniżenie diet⁉️ Społeczeństwo naszego miasta na pewno doceni 👍
obatel
obatel 10.12.2020, 18:42
Podobno radni zamierzają na okres pandemii zrezygnować czasowo z diet. Na tydzień....
Pyretta Blaze
Pyretta Blaze 10.12.2020, 11:46
Nie łudź się, oni sobie diet nie obniżą. Przecież po to startowali w wyborach, żeby te pieniądze mieć, a nie z nich rezygnować. Myślisz, że gdyby funkcja radnego była funkcją społeczną, to ci ludzie pchali by się do rady? Nie sądzę. Większość robi to dla pieniędzy.
olaboga
olaboga 09.12.2020, 23:04
propozycja przez Burmistrza obniżenia jego pensji to rzeczywiście może i dobry pomysł chociaz jak z kosmosu, ale jak ktoś nie umie dobrze gospodarować to jedynym umiejetnym sposobem na oszczedność jest obnizenie sobie samemu poborów, ale to jest jakiś matrix
wow
wow 09.12.2020, 21:15
Dowiedział się pewnie, że radni chcą mu obniżyć, więc wolał zgłosić sam obniżke zapewne mniejszą niż planowali radni. To tyle.
Alina i Maria
Alina i Maria 09.12.2020, 20:23
Dominik, a może by tak zastępców Szewczyk zwolnił? Co Ty na to?
 Rajca
Rajca 11.12.2020, 07:41
Dominik milczy ...............
Piotr i Adam
Piotr i Adam 11.12.2020, 03:38
Mateusz a może ty i twoi zastępcy zrezygnujecie z dodatku za pełnienie funkcji. Dieta wam powinna starczyć.
Pat i Pataszon
Pat i Pataszon 14.12.2020, 09:58
Popieram w całej rozciągłości.

Pozostałe