Druhowie idą z kalendarzami i świątecznymi życzeniami

  • 10.12.2020, 13:22 (aktualizacja 10.12.2020, 13:41)
  • Janusz Grajcar
Druhowie idą z kalendarzami i świątecznymi życzeniami Druhowie z Grabin odwiedzą mieszkańców swojej miejscowości także w najbliższą sobotę.
Dla jednostki z Grabin ta forma promocji to debiut. Ale mieli się na kim wzorować.

- Grabiny się ciągle rozrastają, przybywa nowych mieszkańców, nie wszyscy wiedzą, że we wsi jest OSP - mówi Tomasz Trela.

W ten sposób druhowie chcą też pozyskać nowych członków i pieniądze z datków na potrzebny sprzęt. Obecnie zbierają na aparaty ochrony dróg oddechowych. Koszt ich zakupu to 15 tys. zł, a skromny budżet jednostki nie pozwala na taki wydatek. Część kalendarzy już rozprowadzili, część trafi do mieszkańców w sobotę 12 grudnia.

- Chcemy podziękować firmom z Grabin, wójtowi gminy za pomoc w wydaniu i wszystkim darczyńcom za wsparcie - podkreśla Tomasz Trela.

Od niedzieli kalendarze roznoszą też strażacy ochotnicy z Dębowej i Jodłowej. W najbliższą 13 grudnia mieszkańców odwiedzą druhowie OSP w Łękach Dolnych. Do świąt Bożego Narodzenia podobną akcję przeprowadzi też większość jednostek z gminy Brzostek.

- U nas kalendarza nie robi tylko OSP Bukowa, ale rozprowadza ten drukowany przez Brzostek i też ma dodatkowe środki na statutową działalność - mówi Daniel Wójcik.

Gotowe wydawnictwa mają już OSP w Nagawczynie i Podgrodziu w gminie Dębica. Drukują się te dla Stasiówki, Braciejowej i Zawady.

Druhowie wszystkich wyżej wymienionych jednostek, a także innych z gminy Czarna, Pilzno i Żyraków, długo rozważali, czy można bezpiecznie przeprowadzić akcję w tym roku. W końcu zdecydowali, że kalendarze przekazywać będą na posesjach z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

- A datki do puszki i na kwarantannę - śmieje się Mirosław Miczek z OSP w Łękach Dolnych.

Czytaj też: Nowy samochód na Mikołaja

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wio
wio 11.12.2020, 09:52
Ksiadz po koledzie nie bedzie chodzil ale strazoki owszem.
Pani Dobra Rada
Pani Dobra Rada 11.12.2020, 12:05
Jak przyjdzie co do czego, to już taki dowcipny nie będziesz. Wtedy powinni Cię omijać szerokim łukiem. I radź sobie sam.

Pozostałe