Nie żyje Eugeniusz Foryś

  • 11.12.2020, 13:13 (aktualizacja 11.12.2020, 19:15)
  • Janusz Grajcar
Nie żyje Eugeniusz Foryś Boisko sportowe widoczne w tle było oczkiem w głowie Eugeniusza Forysia.
Były kierownik sekcji piłki siatkowej KS Wisłoka Dębica i pracownik Firmy Oponiarskiej zmarł 6 grudnia. Miał 76 lat.

Jego przyjaciel Adolf Moździoch podkreśla, że klub z Parkowej Eugeniuszowi Forysiowi zawdzięcza bardzo dużo. Z sekcją siatkówki związany był przez prawie 30 lat. W latach 1972-1985 pełnił funkcję jej kierownika. Był też kierownikiem drużyny żeńskiej, a następnie męskiej.  

Od 1975 r. był sędzią siatkarskim II klasy, a od 1980 r. - I klasy. Mógł prowadzić spotkania lig międzywojewódzkich. Najpierw należał do Okręgowego Związku w Rzeszowie, a później do Okręgowego Związku Tarnów-Kraków.

Przy okazji 50-lecia sekcji siatkówki został wyróżniony za zasługi dla rozwoju tej dyscypliny sportu. Odznaczenie przyznał mu Podkarpacki Związek Piłki Siatkowej.

Z wykształcenia był ślusarzem. W zawodzie pracował od 1963 do 2001 roku w Firmie Oponiarskiej. Od prawie dwudziestu lat był na emeryturze. W wywiadzie, który przeprowadzaliśmy z nim w 2011 r. podkreślał, że ma dwa hobby. Pierwszym jest praca na działce, drugim opieka nad boiskiem sportowym przy bloku nr 4 na os. Fredry, gdzie mieszkał.

Warto też zauważyć, że z siatkówką związana była cała jego rodzina. Żona Barbara była zawodniczką, a później trenerką w Wisłoce. W jednym z sezonów grała nawet w jednej drużynie z córką Dorotą. A syn Krzysztof z Wisłoki trafił do AZS-u Rzeszów, a później do Błękitnych Ropczyce, z którymi awansował do II ligi.

Pogrzeb śp. Eugeniusza Forysia odbędzie się w środę 16 grudnia. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 14:00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Wielopolskiej. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa za zmarłego.

Czytaj też: Nie żyje ks. Dominik Bosowski

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A
A 11.12.2020, 16:17
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie🖤

Pozostałe