Zmarł Stanisław Jabłonowski

  • 22.05.2017, 10:58
  • Admin Admin
Zmarł Stanisław Jabłonowski
Po długich cierpieniach w wieku 64 lat odszedł Stanisław Jabłonowski, nauczyciel akademicki, wnuk Heleny i Józefa Jabłonowskich z Przyborowa.
Był synem Stanisława i Zofii Jabłonowskich, którzy mieli troje dzieci: Marię, Zofię i Stanisława.
Stanisław Jabłonowski ukończył studia magisterskie z matematyki na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie doktoranckie z zakresu nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jako matematyk i ekonomista przez wiele lat pracował w SGGW, na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki. Za pracę doktorską w zakresu zastosowań informatyki w statystyce otrzymał II nagrodę Głównego Urzędu Statystycznego.
Opublikował około 40 prac naukowych. Za działalność dydaktyczną został uhonorowany Medalem Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Działał w Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność.
Jego rodzina i znajomi wspominają go jako człowieka wielkiej odwagi, prawego serca i szlachetności, który kontynuował rodzinne tradycje zaangażowania społecznego i patriotycznego. Był wielkim miłośnikiem polskiej ziemi, natury, lasu i dalekich pieszych wędrówek.
Jego zamiłowaniom naukowym towarzyszyły zdolności artystyczne, wrażliwość na piękno. Sam często rysował i malował, głównie akwarele.
Często odwiedzał rodzinne strony, Przyborów i Straszęcin, gdzie miał wielu znajomych i przyjaciół.
Pozostawił w żalu żonę, dwoje dzieci, siostry, siostrzeńców, a także wielu znajomych, którzy pamiętają go jako życzliwego, oddanego przyjaciela.
Msza św. w intencji zmarłego odbyła się w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie. Stanisław Jabłonowski pochowany został 15 maja na cmentarzu w Pyrach.
(akr)
Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MEMENTO MORII
MEMENTO MORII 23.05.2017, 12:05
NON OMNIS MORIAR,

Pozostałe