Urzędników chce wysłać do Warszawy, by zobaczyli Wilanów i apartamentowce

  • 21.12.2020, 10:11
  • Tomasz Ratuszniak
Urzędników chce wysłać do Warszawy, by zobaczyli Wilanów i apartamentowce fot. arch. Agnieszka Majba-Pochwat.
Wizytami w stolicy pochwalił się podczas ostatniej sesji Józef Sieradzki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy. Co więcej zaproponował, by do Warszawy wysłać urzędników, aby i oni zobaczyli jak może wyglądać miasto.

- Akurat tak się składa, że czasami jestem w Warszawie. I proponowałbym, żebyśmy osoby, które są odpowiedzialne za upiększenie miasta, chodzi tutaj o zieleń, o nawierzchnie chodnikowe, ścieżki rowerowe, czy inne trakty spacerowe. Żeby podjechać sobie na ul. Grzybowską, na ul. Siedmiogrodzką, apartamentowiec Złota, apartamentowiec Mennica. Zobaczyć, bo ja nie mówię żeby to przenosić, bo te apartamenty to robią oczywiście duże wrażenie. Ale wokół nich to zagospodarowanie tego terenu naprawdę warto zobaczyć. No naprawdę to jest coś pięknego. I tak samo Wilanów - przekonywał wiceprzewodniczący. 

Mało zobaczyć. Józef Sieradzki chciałby, aby urzędnicy pojechali do Warszawy, zrobili zdjęcia i choć namiastkę stolicy przenieśli do Dębicy.

-  Ja to korzystając z tego, to tym osobom które mnie po prostu poprowadziły i pokazały z imienia podziękuję. Panu Bartoszowi i panu Piotrowi. Morsowanie mi też pokazywali, no takie różne ciekawe rzeczy. Tak że na nasz grunt można naprawdę wiele rzeczy przenieść - mówił.

Niestety radna Marta Czekaj nieco ostudziła turystyczno-estetyczne plany wiceprzewodniczącego.

- Ja poproszę pana Józefa Sieradzkiego żeby wskazał źródło finansowania tych udoskonaleń wspaniałych. Bardzo proszę - stwierdziła z uśmiechem zamykając tym samym dyskusję.

Przeczytaj również: Przetarg na śmieci: Paszczyna za droga, Ostrów i Mielec z lepszą ofertą

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 28.12.2020, 18:58
Pani radna Czekaj niby wykształcona, na stanowisku, a nie wie z czego się publiczną przestrzeń miejską finansuje...
Ano z tego co pani dieta pani radna. Z naszych podatków. Tylko wolę daj dwa razy więcej na ładne chodniki i ścieżki rowerowe, niż na diety takich ignorantów jak szanowna pani.
Anty układowiec
Anty układowiec 23.12.2020, 17:42
Ziutek... głowa już nie ta. Może czas pomyśleć o emeryturze?
zielony
zielony 22.12.2020, 05:34
Panie radny Sieradzki ! O ile dobrze pamiętam Pan również urzędował w Ratuszu. Może się Pan pochwali swoimi osiągnięciami z tego okresu .
Mam nadzieję , że obecna modernizacja naszej oczyszczalni nie odbywa sie na wzór oczyszczalni Czajka w Warszawie? Nie świta Panu również zamiar sprzedaży naszego MPEC oraz miejskiej komunikacji zachodnim firmom ? A nie urzeka Pana ten zapach wolności na ulicach stolycy ? Prosimy o więcej wrażeń !
Franklin
Franklin 21.12.2020, 22:08
Glupi ten co glupio robi. Sieradzki.... glosujcie dalej na tego barana. A niech sie Sieradzki z Szewczykiem przejedzie na rowerach dookola naszego zajezystego ryneczku. Tak ze 200 000 razy. Moze wtedy sie odkreca
upadek
upadek 21.12.2020, 18:51
Porównywanie Dębicy do Warszawy jest śmieszne, bliżej temu miastu do pipidówek w Rumunii i na Ukrainie niestety.
antoni
antoni 21.12.2020, 17:48
a to jest ten ktory nie umie dwoch rzeczy naraz zrobic podniesc reki i nacisnac przycisku ? hahah
Lawenda
Lawenda 21.12.2020, 15:26
Panie Józefie. Jak będę zarabiać, tyle ile Pan
W MPEC , to sobie urządzę podobny ogród jak
W Wilanowie. Nie będzie trzeba urzędników
do Warszawy wysyłać. Pokażę za darmo .
Stefan
Stefan 21.12.2020, 15:13
A jakie zdanie na ten temat ma Dominik Łazarz?
floyd44
floyd44 21.12.2020, 13:59
To niech zobaczą jak Kaskowski leje ścieki do Wisły,jak trzeba krążyć by znaleźć miejsce do parkowania,ile czasu traci się w korkach,jak po kilka razy rozkopują ulicę bo zapomnieli położyć jakieś kable,itp itd...
flovd44
flovd44 21.12.2020, 21:06
Trzaskowski
pink
pink 21.12.2020, 16:06
Chyba jesteś zacofany w tym temacie. Ściekami z Czajki to juz nawet nie grają najwięksi wyznawcu pisu odkąd się okazało, że powstała za Lecha Kaczyńskiego.
Zmartwiony
Zmartwiony 21.12.2020, 13:41
Po co do Warszawy bliźej jest do Ropczyc
dębiczanka
dębiczanka 21.12.2020, 12:32
Gdyby głupota mogła fruwać ????
hipokryta
hipokryta 21.12.2020, 11:36
i zamiast burmistrza szewczyka i radnego sieradzkiego sprowadzić trzaskowskiego! Oj będzie się działo!!!
J24
J24 21.12.2020, 11:11
Słuchajcie co lawendowy Szanowny Pan Radny prawi bo mówi mądrze. A nie tak jak inni.
Syn
Syn 21.12.2020, 11:09
Nie może być....Radny Pisu chwali Prezydenta Trzaskowskiego. Aparatowi partii to się nie spodoba:)
Hi hi
Hi hi 21.12.2020, 11:00
O jak by ich wysłać do Hong Kongu
lawendowy Józek
lawendowy Józek 21.12.2020, 10:57
Burmistrz rezygnował z części wynagrodzenia - to byłoby na wycieczkę.
Palacz
Palacz 21.12.2020, 10:55
Panie Józefie - proszę porównać budżety obu miast.
A Pan to chyba podczas pracy zdalnej tą Warszawę zwiedza, bo ciężko Pana zastać w godzinach pracy w budynku MPEC.

Pozostałe