Czy akwarium to dobry pomysł?

  • 23.12.2020, 10:20
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Czy akwarium to dobry pomysł?
Zanim pojedziemy do schroniska zaadoptować kota czy psa powinniśmy zadać sobie kilka pytań, które utwierdzą nas w tym zamiarze lub wręcz przeciwnie – wykażą, że nasz styl życia i warunki w domu nie sprzyjają opiece nad takim zwierzęciem. Podobnie jest w przypadku wszystkich domowych pupili, włącznie z tymi akwariowymi. Akwarium to piękna ozdoba, która wnosi do domu wiele egzotyki i kolorów, jednak nie każdy będzie nadawał się na opiekuna akwarium. Zanim zdecydujesz się na kupno zbiornika oto kilka pytań, które pomogą Ci zdecydować, czy to na pewno trafiony pomysł.

Czy masz czas?

Choć z pozoru rybki wydają się tymi zwierzętami domowymi, które wymagają najmniej naszej uwagi i czasu, nie zawsze jest to prawda. Samo zakładanie akwarium, które wymaga przygotowania wszystkich akcesoriów, stworzenia sceny akwarium, zalania go wodą i sprawdzania parametrów wody, by móc do niego wpuścić żywe organizmy zajmuje co najmniej 10 dni. Regularna kontrola jakości wody, karmienie zwierząt, pielęgnacja roślin, czyszczenie akwarium i wymiana wody – to wszystko będzie wiązało się z posiadaniem akwarium. Choć te czynności wykonuje się raz dziennie lub raz na kilka tygodni, wciąż nie wolno ich zaniedbywać. Potrzeba wiedzy i czasu, by móc cieszyć się ze zbalansowanego i zdrowego akwarium.

Czy jesteś precyzyjny i sumienny?

Akwarystyka to fascynujące hobby, ale jest tak samo wymagające. Tutaj znaczenie ma precyzja i sumienność. Zwierzęta wodne również chorują, rozmnażają się, potrzebują odpowiedniej opieki, by dobrze się rozwijać. Dlatego przy akwarium nie będziemy się nudzić i możemy być pewni, że czekają nas wyzwania!

Czy jesteś gotowy na pokrycie kosztów?

Zakup akwarium i akcesoriów to koszt jednorazowy, jednak do tego dochodzą koszty utrzymania. Trzeba płacić za wodę, prąd, karmę dla zwierząt czy same zwierzęta, jeśli chcemy powiększyć naszą obsadę. W przypadku akwariów morskich koszta są jeszcze większe, niż gdy mowa o zbiornikach słodkowodnych, z uwagi na egzotyczną obsadę i specyfikę tego typu zbiorników. Akwarium będzie wymagało dodatkowych nakładów pieniężnych, z którymi warto się liczyć.

Czy lubisz podwodny świat?

Tak naprawdę nie ma co zakładać akwarium, jeśli nie fascynuje cię wodna flora i fauna. Piękne i ciekawe zwierzęta oraz rośliny dostarczać ci będą niesamowitych widoków, które wynagrodzą wszelkie trudy włożone w założenie i utrzymanie akwarium. Praca ze zwierzętami wodnymi może być jednak zbyt wymagająca, jeśli nie lubisz wody.

Partner artykułu: sklep akwarystyczny24.pl

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe