Pożar w hali produkcyjnej - zdjęcia

  • 25.12.2020, 11:04 (aktualizacja 25.12.2020, 11:17)
  • Grzegorz Król
Pożar w hali produkcyjnej - zdjęcia Fot. OSP Żyraków.
Dziewięć zastępów straży pożarnej zadysponował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy do pożaru hali produkcyjnej w Górze Motycznej.

Informacja o pożarze dotarła do strażaków wczoraj o godz. 5:26 rano. Po przybyciu na miejscu strażacy musieli wybić okno, by dostać się do środka i móc otworzyć drzwi.

- Okazało się, że płonie materiał składowany na palecie, która ustawiona była przy ścianie budynku - mówi bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy KP PSP w Dębicy.

Ogniem objęta była niewielka powierzchnia, bo zaledwie 4 metry kwadratowe, ale zadymienie w hali było bardzo duże. Strażacy musieli użyć sprzętu ochraniającego drogi oddechowe. Jak mówi bryg. Pawłowski hala była zamknięta, więc nie ma mowy o podpaleniu. Po podaniu jednego prądu wody udało się pożar ugasić, nikt nie ucierpiał.

Na miejsce skierowani zostali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Góry Motycznej, Żyrakowa, Woli Żyrakowskiej, Woli Wielkiej, Straszęcina i Nagoszyna. Oprócz nich także trzy zastępy strażaków zawodowych z Dębicy.

- Łącznie 42 strażaków - dodaje bryg. Jacek Pawłowski.

Czytaj także: 

Grzegorz Król

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe