W Rzeszowie zagrał Summertime - film

  • 31.12.2020, 09:15
  • Tomasz Ratuszniak
W Rzeszowie zagrał Summertime - film fot. Iskierczanie.
Jakub Czapla zdobył I miejsce w kategorii solistów na 39. Ogólnopolskich Spotkaniach Cymbalistów w Rzeszowie.

Ponadto Iskierczanie, do których należy Jakub, znaleźli się na drugim miejscu w kategorii kapel posiadających w swoim składzie cymbały.

- Jest nam niezmiernie miło i czujemy się zaszczyceni, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom tegorocznych wykonawców - podkreślają Iskierczanie.

To zresztą nie pierwszy sukces grupy działającej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy - Latoszynie na rzeszowskim przeglądzie. W zeszłym roku Iskierczanie zdobyli tam pierwszą nagrodę w swojej kategorii. Jakub Czapla, podobnie jak w tym roku, również okazał się najlepszy.

W 2019 roku młody cymbalista zaskoczył jurorów wykonując standard jazzowy Autumn Leaves. W tym postawił na utwór Summertime George’a Gershwina. I znów, okazało się, że słusznie, o czym świadczy werdykt jurorów rzeszowskiego festiwalu.
Kompozycję tę w wykonaniu Jakuba usłyszeć można poniżej.

Przeczytaj również: Koncert Noworoczny już 1 stycznia

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe