Baśń Radka Raka trafi na ekrany!

  • 04.01.2021, 21:54
  • Tomasz Ratuszniak
Baśń Radka Raka trafi na ekrany! fot. Powergraph
Przedstawiciele wydawnictwa Powergraph, wydawcy nagrodzonej nagrodą literacką Nike 2020 powieści Radka Raka zatytułowanej Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli, poinformowali dziś, że sprzedali prawa do jej ekranizacji.

Film na podstawie książki pochodzącego z Dębicy pisarza ma wyreżyserować Michał Gazda, znany m.in. z pracy przy takich filmach i serialach jak: Wtorek, Świadek koronny, Odwróceni, Wataha, Belle Epoque, czy Królestwo Kobiet. Powergraph cytuje go w poście dotyczącym ekranizacji:

- Krytycy i recenzenci wprost podkreślali niezwykły, filmowy potencjał "Baśni" (tarantinowski "Django" w cyrkule tarnowskim). Wraz z "Baśnią" pojawiła się oto szansa na produkcję niesamowicie oryginalną, wręcz ekstatycznie atrakcyjną wizualnie, głęboką dramaturgicznie oraz – paradoksalnie – bardzo aktualną i ważną społecznie. Takiego combo nie sposób przecenić! – mówi Michał Gazda.

Radek Rak za Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli otrzymał nie tylko Nike 2020, ale również Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Jako Twórca Roku  otrzymał też statuetkę Śląkfy Śląskiego Klubu Fantastyki.

Przeczytaj również: Jego kolejna książka opowiadać będzie o dębickich Żydach

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe