
Punkty szczepień w powiecie dębickim funkcjonować będą w następujących przychodniach:
DĘBICA
Przychodnia Rejonowa nr 1, Cmentarna 54
Przychodnia Rejonowa nr 5, Szkolna 4
Poradnia Medycyny Pracy, Krakowska 91
Jedynka Poradnia lekarza POZ Dębica, Kolejowa 9
NZOZ Dwójka, Krasickiego 1
Centrum NZOZ Klaudiusz Such i wspólnicy, Krakowska 10
GMINA DĘBICA
Gabinet Lekarza Rodzinnego NZOZ, Gumniska 97
Punkt szczepień, PPL Elmed, Nagawczyna 24A
Gabinet Zabiegowy NZOZ Barbara Nalepa, Paszczyna 122A
Przychodnia w Zawadzie, Zawada 208A
Komunikat NZOZ Zawada: NZOZ Rodzina w Zawadzie informuje, że przyjmuje zapisy dla osób, które są chętne na szczepienia przeciw COVID-19. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr telefonu: 14 677 50 92.
GMINA BRZOSTEK
S-MED Centrum Medyczne, ul. Mysłowskiego 5B
Komunikat S-Med: Szczepienia ruszą zapewne w ciągu następnych kilku tygodni. Ze względu na bardzo skomplikowany proces logistyczny związany z przygotowaniem szczepienia prosimy pacjentów, którzy chcą w naszej przychodni zaszczepić się przeciwko Covid-19, aby zgłaszali w Recepcji swoją chęć zaszczepienia się, osobiście lub pod numerem 14 639 62 00.
Ośrodek Zdrowia w Brzostku, ul. Mysłowskiego 7
Ośrodek Zdrowia w Smarżowej, Snarżowa 76A
Komunikat SPGZOZ w Brzostku: Proces rejestracji powszechnych szczepień dla Polaków rozpocznie się 15 stycznia - będziemy Was na bieżąco informować o rozpoczęciu całej procedury.
Jednak z myślą o Waszym komforcie rozpoczynamy zapisy pacjentów, którzy kwalifikują się do podania szczepionki przeciwko COVID-19. Informacje uzyskacie dzwoniąc pod nr telefonów:
Brzostek w godzinach od 07:00 do 18:00: 14 683 04 72, 14 683 08 43, 14 683 08 44, 14 680 50 82
Smarżowa w godzinach od 07:00 do 14:00: 14 683 59 37
GMINA CZARNA
NZOZ Czar-Med, Konarskiego 3
NZOZ Gabinet POZ, Róża 186A
GMINA JODŁOWA
Poradnia Rodzinna GK-Med, Jodłowa 25
GMINA PILZNO
NZOZ Pilmedic, ul. Legionów 28
GMINA ŻYRAKÓW
Gabinet lekarski ogólny, Żyraków 156A
Poradnia POZ, Bobrowa 109E
Poradnia lekarza POZ, Straszęcin 211
Proces szczepień jest podzielony na etapy. Obecnie trwa etap 0 dla m.in. pracowników sektora ochrony zdrowia, DPS-ów i MOPS-ów oraz personelu pomocniczego i administracyjny w placówkach medycznych.
W I etapie szczepionki podane zostaną pensjonariuszom domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osobom powyżej 60 lat i służbom mundurowym, nauczycielom i pracownikom żłobków. Ma się on rozpocząć 25 stycznia.
W II etapie zaszczepione zostaną osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (np. choroby płuc, cukrzyca, nowotwory) i mające ciągły kontakt z placówkami ochrony zdrowia.
W tym etapie uprawnione do szczepień będą też osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne (m.in. pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości i funkcjonariusze służb celno-skarbowych).
W III etapie zaszczepieni zostaną przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W tym etapie szczepione będą również pozostali dorośli.
Czytaj też: Koronawirus: najgorzej sytuacji wygląda w powiecie rzeszowskim
Gminy podają numery telefonów dla rejestracji, a Dębica? Coś tu nie gra, rejestrować ma się tylko I grupa? Czy kto chce?
Nie martw się. I tak szczepionek będzie za mało żeby zaszczepić I grupę.
zaszczepie się telefonicznie,tak jak dotychczas,obsługiwano mnie w ZOZ
Uważaj, bo słuchawka może być gorąca.