Jeśli masz ten ser to lepiej go wyrzuć

  • 05.01.2021, 13:12 (aktualizacja 05.01.2021, 13:48)
  • Tomasz Ratuszniak
Jeśli masz ten ser to lepiej go wyrzuć fot. GIS.
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem sera góralskiego Mała Gałka Wędzona Balser. W jednej z partii tego produktu wykryto bakterie Listeria monocytogenes wywołującą chorobę zwaną listeriozą. U osób z obniżoną odpornością może ona doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.

Szczegóły dotyczące produktów:

Produkt: Ser góralski Mała Gałka Wędzona Balser, 180 g

Numer partii: 12080

Data minimalnej trwałości: 06.02.2021

Producent: PPHU „Balser” Marian Górz, Wróblówka 102B, 34- 470 Czarny Dunajec, weterynaryjny numer identyfikacyjny 12111604

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że wspomnianego produktu nie należy spożywać. Jeśli jednak do tego dojdzie, a po spożyciu wystąpiły objawy choroby, to należy skontaktować się z lekarzem.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Targu wszczął już postępowanie administracyjne nakazującą poprawę wszystkich nieprawidłowości w zakładzie produkcyjnym oraz udokumentowania działań podjętych przez zakład w celu znalezienia i wyeliminowania przez źródła zanieczyszczenia wyprodukowanego produktu. Producent rozpoczął proces wycofywania oraz poinformował swoich kontrahentów o wykryciu bakterii w produkcie, a organy Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania.

Przeczytaj również: Rząd luzuje obostrzenia - dzieci będą mogły same wychodzić

 

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe