Na rehabilitację dzieci zebrali 45 600 zł

  • 06.01.2021, 21:20
  • Tomasz Ratuszniak
Na rehabilitację dzieci zebrali 45 600 zł
Tyle właśnie udało się zebrać podczas akcji Mikołajkowy Dar Serca zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilzneńskiej.

- W związku z obecną sytuacją i związanymi z nią obostrzeniami musieliśmy zrezygnować ze zbiórki publicznej i imprezy na finał akcji. A jak wiadomo wtedy zbieraliśmy najwięcej - mówił początkiem grudnia Jacek Podlasek, prezes TPPiZP.

Rzeczywiście, mieszkańcy tej gminy najchętniej sięgali po portfele podczas zbiórek pod kościołem i finałowej imprezy w domu kultury. W zeszłym roku wraz z aukcjami w internecie udało się zebrać 82 000 zł. Dlatego też nie spodziewał się, że siódma już akcja, która odbywała się tylko w internecie, przyniesie aż 45 600 zł!

- To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że nie było żadnego kontaktu z ludźmi. Pilźnianie pokazali po prostu, że są jednak nie do pokonania jeśli trzeba komuś pomóc - cieszy się dziś dziękując jednocześnie wszystkim, którzy włączyli się w organizację Mikołajkowego Daru Serca, jak i tym, którzy wsparli ją finansowo.

Pieniądze zebrane tym razem przeznaczone zostaną na rehabilitację dwudziestu dzieci z gminy Pilzno.

- W 2019 roku, dzięki akcji udało się uruchomić zajęcia terapeutyczne w Parkoszu, które prowadzone są przez specjalistów z tarnowskiego stowarzyszenia Ich lepsze jutro. Inicjatywa okazała się bardzo udana i potrzebna, dlatego również w tym roku dochód z akcji przeznaczony będzie właśnie na ten cel - wyjaśnia Jadwiga Papiernik z Urzędu Miejskiego.

Jacek Podlasek liczy, że ósma edycja akcji, która planowana jest na koniec tego roku, będzie mogła odbyć się już w normalnych warunkach, czyli ze zbiórką i finałem, tak przecież lubianym przez mieszkańców gminy Pilzno. 

Przeczytaj również: Uważaj! To może być próba oszustwa

 

 

 

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe