Roman Przewoźnik nagrodzony przez rzeszowskich plastyków

  • 07.01.2021, 12:57 (aktualizacja 07.01.2021, 13:13)
  • Tomasz Ratuszniak
Roman Przewoźnik nagrodzony przez rzeszowskich plastyków Roman Przewoźnik podczas jednej z wystaw w Galerii Sztuki MOK/archiwum.
Zdobył wyróżnienie specjalne Związku Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego.

- To dla mnie ważne wyróżnienie - podkreśla wielokrotnie nagradzany już dębicki plastyk.

Tym razem Roman Przewoźnik wziął udział w konkursie Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2019/2020, organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Jego założeniem jest prezentacja dorobku i działalności artystycznej profesjonalnego środowiska artystów sztuk plastycznych z terenu Podkarpacia w mijającym roku. Choć w tym akurat objął dorobek z lat 2019 i 2020.

Obrazy Romana Przewoźnika zatytułowane: Enigmat i T.A.M., znalazły się wśród 126 prac zgłoszonych do konkursu przez 58 autorów. Z uwagi na pandemię jurorzy pod przewodnictwem Stanisławy Zacharko-Łagowskiej, dyrektora BWA w Kielcach, oceniali je na podstawie zgłoszeń fotograficznych.

Romanowi Przewoźnikowi przyznali wyróżnienie specjalne Związku Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego w postaci organizacji indywidualnej wystawy w Galerii R_Z, a jego nagrodzone prace trafiły na pokonkursową wystawę w BWA w Rzeszowie.

Niestety, z uwagi na obostrzenia zwiedzać ją można na razie wyłącznie wirtualnie. Dokumentacja fotograficzna ekspozycji, a także obszerny katalog z wystawy w formacie pdf znaleźć można na stronie internetowej pod adresem: bwa.rzeszow.pl, a także na facebookowym profilu biura.

Przeczytaj również: Baśń Radka Raka trafi na ekrany!

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe