37-latek porwał dziecko w Dębicy? Nie klikajcie w tę wiadomość!

  • 07.01.2021, 13:23 (aktualizacja 07.01.2021, 14:32)
  • Grzegorz Król
37-latek porwał dziecko w Dębicy? Nie klikajcie w tę wiadomość!
Na różnych stronach związanych z Dębicą pojawiła się ostatnio wiadomość o porwanej 5-latce. Jest to wirus i pod żadnym pozorem nie powinniśmy klikać w wiadomość.

- Sama w to nie wierzyłam do puki nie zobaczyłam materiału, teraz czas na was ludzie udostępniajcie materiał i dorwijmy tego mężczyznę !!! - napisała udostępniająca wiadomość kobieta (pisownia oryginalna).

Informacja zamieszczona została na jednej z grup z fejkowego konta, a fakt porwania dziewczynki z Dębicy ma uwiarygodnić dopisek w tytule materiału "KAMERY MIEJSKIE". Sugeruje on, że po kliknięciu będziemy mogli zobaczyć moment porwania, jak i rozpoznać 37-letniego porywacza. Tyle tylko, że nic takiego nie zobaczymy. Po wejściu w wiadomość nasze konto w serwisie Facebook zostanie zainfekowane specjalną aplikacją, która bez naszej wiedzy zacznie dodawać różne posty. Często o charakterze pornograficznym, oczywiście z chwytliwymi tytułami.

Na podobnej zasadzie działają wirusy rozsyłane za pomocą Messengera. W nich zazwyczaj znajduje się link, pod którym rzekomo mają być nasze zdjęcia. Adres zawarty w linku sugeruje, że umieszczone zostały one w jakimś serwisie erotycznym. Po kliknięciu infekujemy naszą aplikację, która za nas będzie rozsyłała podobną wiadomość do naszych znajomych. Metody są jednak różne. Zostajemy poproszeni o wsparcie jakiejś akcji charytatywnej, czy też jesteśmy zachęcani do kliknięcia, po który otrzymamy bony na zakupy. Zanim jednak to zrobimy, warto zapytać naszego znajomego, czy faktycznie wysyłał nam tę wiadomość.

A jakie mogą być skutki zainfekowania naszych mediów społecznościowych? W przypadku Facebooka i aplikacji tej firmy grozi nam blokada kont. Oczywiście, jeśli pracownicy zauważą, że nieświadomie rozsyłamy wirusy. Na początek 24-godzinna. W tym czasie mamy obowiązek rozwiązania problemu. Potem konta utracimy bezpowrotnie.

Czytaj także: Samochód uderzył w bariery na autostradzie - zdjęcia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ixi
ixi 10.01.2021, 11:18
Ja jestem głupi i nie korzystam z banialuków społecznościowych. I dobrze mi z tym.
EjbacPIS
EjbacPIS 08.01.2021, 13:55
Nie ma co żałować tych co się nabierają na takie tytuły ze strony wstrzasajacerzeczy.xyz
Jak się jest głupim to nie powinno się korzystać z mediów społecznościowych dla własnego dobra

Pozostałe