Światła stoją, ale nie świecą

  • 10.01.2021, 12:19 (aktualizacja 13.01.2021, 10:54)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Światła stoją, ale nie świecą Sygnalizacja świetlna w Straszęcinie
Gotowe są nowe sygnalizacje świetlne w Straszęcinie i w Dębicy. Jednak jeszcze nie działają.

Jeszcze pod koniec roku w powiecie stanęły dwie nowe sygnalizacje świetlne. Pierwsza w Dębicy na skrzyżowaniu ulic Rzeszowskiej i Bojanowskiego, druga w Straszęcinie. Nieprzypadkowo zostały zlokalizowane w tych miejscach, przy przejściach dla pieszych, z których często korzystają uczęszczające do pobliskich szkół dzieci. Jak zapowiadał dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Tomasz Pyzia, budowa instalacji została zakończona w terminie, czyli przed końcem grudnia. Sygnalizatory stoją...ale nie świecą

- Związane jest to z opóźnieniem wykonania przyłącza energetycznego, na które nie mieliśmy wpływu - wyjaśnia dyrektor.

I zapewnia, że światła będą już działać w nadchodzącym tygodniu.

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Społecznik
Społecznik 11.01.2021, 18:18
Fajnie byłoby, gdyby uporządkowali w Straszęcinie tę " wysepkę" między jezdniami na wprost Delikatesów Centrum, wiecznie jest porośnięta chwastami. W USA podobne wysepki są pięknie zagospodarowane kruszywem i ozdobnymi trawami plus jest stylowa tablica z nazwą miejscowości. Chciałbym zaapelować do ludzi zarządzających Straszęcinem o uporządkowania tej wyspy. ( Gdzie dawniej był baner Ośrodka Borowiec, :)
jij
jij 10.01.2021, 20:13
To dlatego, że "do przed końcem". I nie mogą działać.
fox
fox 10.01.2021, 13:13
Starosta buduje bezpieczne przejścia w mieście i gminach. A burmistrz w Dębicy co? Śpi? Czy tylko jego pensja go obchodzi?
nieładnie
nieładnie 10.01.2021, 12:39
Że na Rynku dębickim ciemno i kosztujące krocie świąteczne światełka to artykułu nie było. Czyżby dlatego, że odpowiada za to burmistrz a tu można podgryzać starostwo?
misio
misio 10.01.2021, 12:37
Starosta dba o bezpieczeństwo ruchu ale redakcji nie dogodzi.

Pozostałe