Co bardziej przyda się w gospodarstwie domowym – panele czy kolektory słoneczne?

  • 11.01.2021, 16:44 (aktualizacja 12.01.2021, 08:34)
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Co bardziej przyda się w gospodarstwie domowym – panele czy kolektory słoneczne?
Bezpieczeństwo energetyczne i niezależność w tym zakresie to kwestie, które coraz bardziej interesują zwykłych ludzi. Na popularność zagadnienia wpływa zwłaszcza fakt powszechnej dostępności różnego rodzaju odnawialnych źródeł energii. Dla przykładu fotowoltaika w doko.pl wyróżnia się bardzo niską ceną, przez co może na nią pozwolić sobie każdy zainteresowany.

Na rynku konkurują między sobą dwa systemy: panele oraz moduły słoneczne. Które z nich lepiej sprawdzą się w typowym gospodarstwie domowym? Odpowiedzi udzielimy w niniejszym artykule.

Czym różnią się kolektory od modułów fotowoltaicznych?

Z pozoru to dwa identyczne systemy. Wyglądają dość podobnie, a ich działanie jest do siebie zbliżone. Diabeł tkwi w szczegółach. O ile moduły fotowoltaiczne przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, to kolektory mają za zadanie produkcję energii cieplnej.

W praktyce oznacza to, że kolektorów używa się wyłącznie do podgrzewania wody użytkowej czy wspomagania centralnego ogrzewania. Z kolei moduły fotowoltaiczne w doko.pl wytwarzają energię, którą można przekierować prosto do gniazdka w domu. Oznacza to więc, że równie dobrze mogą podgrzewać wodę, co zasilać wszystkie urządzenia elektryczne w gospodarstwie. Na dodatek moduły pracują przez cały rok ze zbliżoną mocą. Tak więc nie trzeba martwić się, że zimą panele nie będą w stanie wytworzyć energii.

Na korzyść kolektorów przemawia jednak niższy koszt podgrzewania wody. Pod tym względem są ekonomiczniejsze. Dlatego w niektórych domach (które mają wystarczająco dużo miejsca), stosuje się oba systemy jednocześnie. Większość gospodarstw inwestuje jednak wyłącznie w nowoczesną fotowoltaikę.

Fotowoltaika w doko.pl – najlepsze moduły dla gospodarstw domowych

Gdzie kupić sprawne, a przy tym atrakcyjne cenowo moduły? Najlepiej u profesjonalnych dostawców, którzy udostępniają najlepsze rozwiązania technologiczne. Fotowoltaika w doko.pl obejmuje produkty pochodzące od liderów w branży, takich jak JA Solar, Longi Solar, Exe Solar czy Jolywood. Ich panele wyróżniają się wydajnością oraz korzystną ceną. Zostały stworzone z wytrzymałych materiałów, które gwarantują wieloletnią eksploatację nawet w najtrudniejszych warunkach.

Z tego właśnie powodu cieszą się tak dużą popularnością wśród klientów indywidualnych, którzy muszą bardziej liczyć się z budżetem niż np. hotele czy biura. Dodatkową zaletą zakupu modułów fotowoltaicznych w doko.pl jest bezproblemowy dostęp do serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego. W ten sposób jakakolwiek awaria przestaje być problemem – fachowcy wyeliminują usterkę w ekspresowym tempie.

Wystarczy przyjrzeć się ofercie sklepu doko.pl. Panele fotowoltaiczne są najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem ze względu na ich wszechstronność. Po kolektory sięga się wyłącznie w specyficznych sytuacjach. Jeśli więc chce się postawić na niezależność energetyczną swojego gospodarstwa domowego, warto sięgnąć po moduły fotowoltaiczne w doko.pl.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe