Rodzina z Brzeźnicy czeka na pomoc!

  • 13.01.2021, 11:52 (aktualizacja 22.01.2021, 10:27)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Rodzina z Brzeźnicy czeka na pomoc! Fot. Facebook Ewa Mądro Próbowali ratować dobytek. Zdjęcie dłoni właścicielki domu.
W pożarze stracili dorobek całego życia

Ogień wybuchł nocą i to cud, że mieszkańcom małego domku w Brzeźnicy nic się nie stało. Opuścili budynek o własnych siłach: rodzice i ich 11-letni syn.
Na miejscu szybko pojawili się strażacy. Mimo ich  wysiłków, wewnątrz spłonęło prawie wszystko. Tylko łazienkę da się odnowić, reszta pomieszczeń nadaje się do generalnego remontu i nie ma mowy, by można było w nich mieszkać. Pogorzelcy znaleźli tymczasowe zakwaterowanie u rodziny w Dębicy. Ale zostali praktycznie z niczym, bo ogień strawił wszystko: meble, ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, zabawki.
Na portalu charytatywnym zrzutka.pl trwa  zbiórka pieniędzy dla pogorzelców utworzona z inicjatywy OSP Brzeźnica. Można ją znaleźć pod nazwą: Pomóżmy rodzinie z Brzeźnicy odbudować dom po pożarze.

Suma, jaką chcieliby zgromadzić organizatorzy to 100 tys. zł. Zbiórkę wsparło już 328 osób, gromadząc kwotę blisko 25 tys. zł. Pomoże także gmina. Potrzeby są ogromne. Przede wszystkim ubrania, buty. Po wyremontowaniu domu, co z pewnością pochłonie dużą kwotę, konieczne będzie wyposażenie go od nowa. Tak, by rodzina mogła normalnie żyć.
Pomóc może każdy. Jeśli nie finansowo, to rzeczowo. W tej sprawie należy kontaktować się z Urzędem Gminy Dębica.

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe