Wójt chce podziękować Piotrowi Kamińskiemu za współpracę

  • 15.01.2021, 14:39 (aktualizacja 15.01.2021, 14:49)
  • Janusz Grajcar
Wójt chce podziękować Piotrowi Kamińskiemu za współpracę
Gmina Dębica wydała oświadczenie w sprawie wypowiedzenia umowy dzierżawy Stowarzyszeniu Słowian Doliny Wisłoki – Palana Gera na prowadzenie Osady Słowiańskiej w Stobiernej.

Jego pełną treść zamieszczamy poniżej:

1. Gmina Dębica nie likwiduje Osady Słowiańskiej. Zmienia się tylko podmiot zarządzający, którym będzie Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

2. Otrzymałem pełnomocnictwo do sfinalizowania porozumienia poprzez zlecenie usług edukacyjnych pt. „Żywe lekcje historii”. Prowadziłem rozmowy z Panem Piotrem Kamińskim w tej sprawie, ale niestety pandemia i obostrzenia uniemożliwiły takie rozwiązanie do dnia dzisiejszego.

3. Brak opłat za dzierżawę nie stanowił najważniejszego problemu we współpracy ze Stowarzyszeniem. Od dłuższego czasu pojawiały się kłopoty w dotrzymaniu zapisów umowy przez zarządcę, w tym przede wszystkim w kwestii utrzymania osady w dobrym stanie technicznym, na co wielokrotnie zwracali uwagę zarówno radni jak i mieszkańcy Gminy. Z uwagi na zły stan techniczny Grodu, chcąc zapobiec dalszej degradacji podjąłem decyzję o wypowiedzeniu umowy nie wykluczając dalszej współpracy.

4. Brak jest delegacji prawnej do zastosowania powszechnego zwolnienia z płatności czynszów najmu przez Wójta Gminy Dębica, ale dla Stowarzyszenia, w obecnym stanie prawnym, po udokumentowaniu sytuacji finansowej, istnieje możliwość rozpatrzenia wniosku o zastosowanie ulgi. Nadmieniam, że Stowarzyszenie mogło skorzystać ze wsparcia Rządu w ramach tarcz antykryzysowych. W tym kontekście dziwi więc negatywny komentarz jednego z radnych, który nigdy nie interesował się stanem obiektu ani działalnością Stowarzyszenia w Stobiernej.

5. W najbliższych miesiącach zostaną przeprowadzone prace renowacyjne obiektu, a po ich zakończeniu ponownie zostanie udostępniony dla zwiedzających.

6. Wójt Stanisław Rokosz spotka się z Prezesem Piotrem Kamińskim aby podziękować za dotychczasową działalność i ustali możliwość wsparcia oraz dalszej współpracy.

7. Dziękuję za wszystkie uwagi oraz komentarze, które świadczą tylko o potrzebie istnienia takiego obiektu.

Podpisany Zdzisław Siwula
Zastępca Wójta Gminy Dębica

Wcześniej oświadczenie w tej sprawie wydał Piotr "Ziemowit" Kamiński. Można się z nim zapoznać TUTAJ.

Czytaj także: Kiedy na dworze śnieg i mróz, telefony robią się gorące

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lipka
lipka 17.01.2021, 08:01
osada idzie tym samym kierunkiem co stok narciarski w stobiernej po przejeciu przez GOSiR otwarty moze byl 1 sezon przez 7 dni brawo bo ktos sie nasluchal jakie pieniadze z tego prywaciarz ma?
###
### 16.01.2021, 16:28
Wyobrażam sobie to podziękowanie. Parę sloganów rodem z PRL, bo tak zwykle to wygląda.
słowianin
słowianin 15.01.2021, 20:32
co za GEST pieknie - uścisk dłoni samego wójta Rozkosza, aż łze uroniłem...
epidemiolog
epidemiolog 16.01.2021, 19:56
W rękawiczkach jak już do tego dojdzie, bo C19 przeca.
Alf
Alf 15.01.2021, 16:54
A na co to komu ?

Pozostałe