Live streaming sportu w czasach pandemii

  • 19.01.2021, 16:55
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Live streaming sportu w czasach pandemii
Live streaming sportu jednym kliknięciem przenosi widza do świata prawdziwych emocji i rywalizacji. Coraz więcej platform mediów społecznościowych udostępnia opcję wideo na żywo i wyróżnia ją na tle innych filmów. Transmisje online rozwijają się szybciej niż inne media, ponieważ połączenie odbywa się w czasie rzeczywistym, a widz ma ułatwiony kontakt ze streamerem.

Live streaming sportu – zalety 

Transmisje online sportu docierają do szerszego grona odbiorców. Widzowie oglądają mecze i turnieje z dowolnego miejsca na świecie, nie ma więc ograniczeń limitu miejsc dla publiczności. Zasięg wydarzenia jest większy, ponieważ platformy (m.in. YouTube) faworyzują treści emitowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że użytkownicy łatwiej zobaczą informacje o transmisji na żywo niż film udostępniony do obejrzenia na żądanie. Większa ekspozycja to więcej udostępnień transmisji i zdobycie szerszej publiczności.

Do transmisji można dołączyć w dowolnym momencie i na bieżąco komentować jej przebieg. Wydarzenia są transmitowane w czasie rzeczywistym, można więc lepiej poznać swoich obserwatorów i tworzyć z nimi interakcje. Podczas meczów udostępnianych przez Facebooka lub YouTube, widzowie mogą na bieżąco dzielić się emocjami na live czacie i identyfikować się ze sobą. Takie natychmiastowe połączenie buduje relacje i zachęca publiczność do zaangażowania się. 

Branża wideo online udowadnia, że to widz powinien mieć kontrolę nad tym, co i gdzie ogląda. W porównaniu z wydarzeniami emitowanymi w telewizji, live streaming sportu jest bardziej elastyczny. Mecze można oglądać na żywo na smartfonie lub tablecie. Streamer może też nagrać wydarzenie i udostępnić je po zakończeniu transmisji.

Wydarzenia sportowe emitowane na żywo mają w sobie autentyczność. W każdej chwili coś może się nie udać. Komentatorzy mogą się przejęzyczyć lub zaśmiać. Taki przekaz jest bardziej autentyczny. Widzowie łatwiej się z nim utożsamiają i uznają za bardziej wiarygodny.

W odróżnieniu od innych mediów, wideo na żywo stwarza poczucie pilności i tym przyciąga obserwatorów. Żyjemy w świecie, w którym wczorajsze wiadomości to już historia. Myśl o tym, że jutro transmisja może już nie być dostępna, naraża odbiorców na strach przed utratą czegoś istotnego i wyjątkowego. 

Jakie wady mają transmisje online sportu?

Wydarzenia sportowe emitowane w czasie rzeczywistym są narażone na błędy techniczne. Takie trudności mogą pojawić się po stronie streamera lub widza. Jeżeli obserwator ma wolne połączenie sieciowe, wideo będzie się zacinać i buforować. Jakość treści będzie niska i może zniechęcić widza do dalszego oglądania. Usterki mogą się też pojawić w systemie, który emituje transmisję. Przykładowo Facebook Live, jako aplikacja stosunkowo nowa, naraża użytkowników na problemy z dźwiękiem lub opóźniony strumień odbioru. 

Filmy nie zawsze można zapisać. Aplikacje usuwają je po 24 godzinach lub automatycznie po zakończeniu emisji. Jeżeli transmisja nie odbywa się np. przez Facebook Live, nikt nie będzie mógł wrócić do treści i obejrzeć ich ponownie. 

Transmisje live streamingowe narażone są na ataki cyberprzestępców. Hakerzy używają inteligentnych urządzeń domowych do przejmowania treści i urządzeń podłączonych do Internetu. Ich głównym celem są użytkownicy, którzy korzystają ze słabych zabezpieczeń logowania. Dla zminimalizowania ryzyka, w trakcie transmisji online, warto korzystać z silnych danych uwierzytelniających. 

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe