Jaką agencję kreatywną wybrać?

  • 21.01.2021, 17:52 (aktualizacja 21.01.2021, 17:59)
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Jaką agencję kreatywną wybrać?
Na polskim rynku jest bardzo dużo najróżniejszych agencji kreatywnych, reklamowych, marketingowych, performance, PR i eventowych. Który więc typ agencji wybrać? Jeśli potrzebujemy szerokiej pomocy, w postaci kampanii marketingowych, które obejmować będą wszystko – począwszy od reklam prasowych, na spotach radiowych, kończąc – to zdecydowanie wybrać powinniśmy agencję kreatywną. Jak ją jednak wybrać? Na to i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Czym zajmuje się agencja kreatywna?

Podstawowym przedmiotem, którym zajmuje się agencja kreatywna jest, rzecz jasna, reklama. Od agencji reklamowej odróżnia ją jednak fakt, że ma ona znacznie szerszy zakres usług. Poza tym podchodzi do ich realizacji w znacznie bardziej kreatywny sposób. Działania agencji kreatywnej charakteryzują się więc bardziej nieszablonowym podejściem niż w przypadku innych typów agencji. Ponadto realizuje ona szeroko zakrojone projekty od pomysłu do wykonania. Często korzysta przy tym ze wsparcia zaufanych podwykonawców i partnerów na etapach produkcji i wdrożenia kampanii.

Podstawowymi kompetencjami agencji kreatywnej jest więc dbanie o wizerunek marki, a także kompleksowe działania w obszarach: szeroko rozumianej kreacji, strategii i designu. Poza tym jej działania pozostają w strefie zarówno offline, jak i online. Sprowadza się to do różnych form reklamy obecnej we wszystkich typach mediów.

W skrócie, agencja kreatywna zajmuje się więc miedzy innymi:

  • Tworzeniem wszelkiego rodzaju internetowych reklam, a także tych, w formie graficznej, tekstowej, video, albo głosowej
  • Projektowaniem plakatów, banerów, ulotek
  • Planowaniem i organizacją różnego rodzaju eventów, czy firmowych imprez

 

Źródło: Pixabay

Przewaga agencji kreatywnej nad agencją reklamową

Jak więc widzimy agencja kreatywna posiada ogromną przewagę nad agencją reklamową. Sprowadza się to przede wszystkim do znacznie szerszego zakresu usług. Są one więc kompleksowe i holistyczne. Usługi 360 stopni sprowadzają się też do szerzej skrojonych kampanii reklamowych, które kumulują w sobie wiele, zintegrowanych ze sobą środków medialnego przekazu. Są więc one bardziej wielowymiarowe i głębokie. Ma to z kolei swoje oczywiste przełożenie na zasięg, jaki osiągnie dana akcja reklamowa.

Kolejną przewagą agencji kreatywnej, nad agencją reklamową jest fakt, że działania tej pierwszej cechują się nieszablonowym podejściem. Sprowadza się to z kolei do znacznie większego, indywidualnego dopasowania reklamy do danej firmy. Podsumowując – zarówno innowacyjne podejście, jak i kompleksowość działań (choćby w postaci usługi 360 stopni) gwarantują, że nie będziemy potrzebowali korzystania z innych podwykonawców jak agencje reklamowe, niezależni copywriterzy, czy graficy. O wszystko zadba bowiem jedna agencja marketingowa.

Jaka powinna być idealna agencja kreatywna?

Idealna agencja kreatywna powinna przejąć na swoje barki pełną odpowiedzialność za powierzone jej zadania. Im więcej jej zlecimy – tym więcej zyskamy. Innymi słowy najlepsza agencja kreatywna to po prostu taka, która w rzetelny i skuteczny sposób świadczy kompleksowe rozbudowane i dopasowane do nas usługi. Nie trzeba szukać wtedy innych agencji reklamowych, bo całością zajmuje się agencja kreatywna, podchodząca do swych zadań kreatywnie i nieszablonowo.

Źródło: Pixabay

 

Jak sprawdzić agencję kreatywną?

Żeby jednak wybrać odpowiednią agencję kreatywną, spośród wielu dostępnych na polskim rynku – powinniśmy poświęcić chwilę czasu i przeprowadzić research. Możemy sprawdzić więc opinie na portalach specjalistycznych i wyszukiwarce Google.

Ważnym punktem będzie obejrzenie strony internetowej interesującej nas agencji kreatywnej. Zwrócić uwagę powinniśmy na zawarte tam portfolio, bazę wiedzy, referencje, case study, specyfikę danej agencji, a także jej doświadczenie w interesującym nas zakresie. W oparciu o powyższe czynniki będziemy mieć już wstępny obraz, odzwierciedlający jej doświadczenie.

Jeśli zaś chcemy sprawdzić prawdomówność i rzetelność potencjalnie interesującej nas agencji kreatywnej – to możemy bezpośrednio do niej zadzwonić i w oparciu o rozmowę z jej przedstawicielem zweryfikować nabytą przez nas w internecie wiedzę.

Źródło: Pixabay

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agencji kreatywnej?

Warto współpracować ze sprawdzoną agencją kreatywną, która posiada duże doświadczenie w interesującym nas zakresie. Przy wyborze należy także pamiętać, że nie jesteśmy ograniczeni przestrzenią – możemy więc wynająć agencję kreatywną położoną w dowolnym miejscu, nawet z drugiego krańca Polski.

Warto także zwrócić uwagę na to, jak rozmawia się z jej przedstawicielem. Czy rozmawiamy i myślimy w podobny sposób, na podobnej płaszczyźnie. Ważne jest także i to, by potrafił nas on słuchać i rozwiązywać nasze problemy. Jeżeli i to nam nie wystarczy, możemy zadzwonić, bądź zapytać mailem inne firmy o opinię o potencjalnie interesującej nas agencji kreatywnej.

Podsumowanie

W świetle powyższych faktów stwierdzamy więc, że trafny wybór agencji kreatywnej mieć może dla naszej firmy olbrzymie znaczenie. Odpowiednio dobrana do nas agencja kreatywna może dać nam bowiem tak wymarzony przez nas sukces.

Jeśli szukasz godnej zaufania agencji kreatywnej odwiedź polbrandmedia.eu.

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe