Nowoczesny dywan do salonu. Który dywan wybrać?

  • 22.01.2021, 16:07
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Nowoczesny dywan do salonu. Który dywan wybrać?
Dywany to ogromny świat niezliczonych możliwości.

Dostępna jest obecnie niezliczona masa najróżniejszych propozycji produkowanych z bawełny lub wełny, ale też innych tradycyjnych oraz nowoczesnych tkanin sztucznych. Materiał wykonania często decyduje o cenie, ale nie to w praktyce jest najważniejsze, ponieważ wśród nowoczesnych dywanów znajdziemy naprawdę interesujące propozycje, dla których materiał wykonania będzie rozwiązaniem drugorzędnym.

Nowoczesna nowoczesność

Nowoczesne dywany to nie są oczywiście po prostu dywany, które wyprodukowano w ostatnim czasie. Jest to raczej nowoczesny sposób rozumienia funkcji dywanu w pomieszczeniu. Co to konkretnie oznacza? Przede wszystkim odejście od klasycznej funkcji dywanu, czyli ogrzewania zimnej podłogi. Coraz częściej dysponujemy ogrzewaniem podłogowym, a do tego nasze wnętrza są ogólnie ciepłe i na pewno nikt nie będzie musiał się mierzyć z wrogością pod stopami. Nie oznacza to oczywiście, że rezygnujemy z przyjemności związanej z dywanami. Po prostu nie będziemy raczej stawiać na najbardziej włochate czy puszyste z nich. Postawimy raczej na dywany płaskie i gładkie.

Naturalne wyznaczanie stref

Nowoczesne pomieszczenia są duże i wymagają wydzielania w nich odpowiednich stref. Pomoże nam w tym sklep z dywanami interoom.pl, który dostarczy rzeczy pasujące idealnie do mebli, jakie w danym miejscu rozłożymy. W ten sposób dywan stanie się uzupełnieniem aranżacji i zespoli podłogę z tym, co na niej stoi. Jest to rozwiązanie bardzo smaczne, które każe nam kontrastów szukać gdzieś indziej, na przykład przez poduszki zarzucone na sofę czy fotele.

Geometria rządzi

Jeśli nie chcemy całkowicie podporządkowywać naszego dywany kompletowi wypoczynkowemu czy innym meblom, obok których będzie prezentowany, powinniśmy pomyśleć o wzorach geometrycznych. Nowoczesne metody produkcji dywanów pozwalają na bardzo dokładne tworzenie wzorów geometrycznych, które nie są już łamane czy rozmazane, jak w starych dywanach. Wysoka precyzja pozwala nam prezentować proste rąby czy trójkąty, ale do domu można też zaprosić bardziej skomplikowane wzory. Ważne tylko, by nie przesadzać z kolorystyką. Ta powinna być stonowana, a najlepiej jest poszukiwać dobrego efektu wśród odcieni szarości.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe