Na lodowisku już mrożą taflę

  • 23.01.2021, 18:51 (aktualizacja 25.01.2021, 10:41)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Na lodowisku już mrożą taflę
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od lutego lodowisko zostanie udostępnione zawodnikom klubów. A może także mieszkańcom.

Obiekt już po remoncie. Ma nową maszynownię z nowoczesną technologią oraz nawierzchnię multisportową, która może służyć nie tylko jako lodowisko. Póki co jednak powstaje na niej warstwa lodu. Docelowo ma mieć około 3 do 5 cm.

- Już teraz jest gruba na około 1,5 cm - mówi Marta Pawełko - Tokarz, szefowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 I dodaje, że nawierzchnia multisportowa montowana jest głównie na arenach lodowisk w celu pełnego, całorocznego wykorzystania  obiektów oraz przedłużenia możliwości korzystania z dyscyplin uprawianych na lodzie w formie letniej takich jak: inline hokej, uni hokej, box lacrosse, roller derby,  jazda figurowa i rekreacyjna na łyżworolkach i wrotkach. Nadaje się również do uprawiania innych dyscyplin sportu i rekreacji jak: koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, piłka ręczna, halowa piłka ręczna itp., posiada atest higieniczny i stosowne certyfikaty.

Na lodowisku zostały zamontowane nowe bandy i siatki ochronne, a także boksy dla zawodników. Wymieniona została wentylacja. 
 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zack
zack 25.01.2021, 18:39
Wielka szkoda, że nie wyremontowano zaplecza lodowiska...

Pozostałe