Nauczycielka z koronawirusem

  • 26.01.2021, 07:33 (aktualizacja 26.01.2021, 09:25)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Nauczycielka z koronawirusem fot. Pixabay
Dwie grupy z Przedszkola nr 5 w Dębicy najbliższy tydzień spędzą w domach.

Powodem jest stwierdzenie koronawirusa u jednej z nauczycielek. Takich przypadków nie ma dotychczas w szkołach, gdzie po feriach rozpoczęły naukę dzieci z młodszych klas. Wszyscy nauczyciele, którzy przeszli testy, okazali się zdrowi.
Zajęcia odbywają się w warunkach reżimu sanitarnego. Klasy są rozproszone po budynkach, tak żeby poszczególne grupy nie miały ze sobą kontaktów.
- Szkoły są obeznane z procedurami. Oczywiście maseczki, płyny do dezynfekcji, dystans. Ze stołówek dzieci korzystają na zmianę, nie wychodzą razem na korytarze - wyjaśnia Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.

Czytaj także: W Pustkowie Osiedlu jednak będą szczepić

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Takie tylko pytanie.
Takie tylko pytanie. 26.01.2021, 15:56
Dlaczego podajecie, że zachorowała nauczycielka. Jakoś nigdy wcześniej zawodów chorych nie publikowaliście. Chyba, że ma to na celu wywołanie hejtu na tą grupę zawodową.
Nauczycielka
Nauczycielka 26.01.2021, 11:07
Trzeba zaznaczyć, że przedszkola pracują caly czas od maja nawet w ferie.
czepiam sie słówek
czepiam sie słówek 26.01.2021, 09:05
Panie Kozak, w ilu szkołach zostały przeprowadzone testy nauczycieli? Chyba tylko w jednej i żadnym przedszkolu. Jeśli tak, to Pana stwierdzenie, że "wszyscy nauczyciele, którzy przeszli testy, okazali się zdrowi" jest stwierdzeniem na wyrost.
@
@ 26.01.2021, 20:54
To stwierdzenie jest zgodne z prawdą. Żaden z testowanych nauczycieli nie miał pozytywnego wyniku.
czepiam się słówek
czepiam się słówek 29.01.2021, 10:08
Ja nie napisałam, że to kłamstwo. Pan Kozak swoją wypowiedzią ani słowem nie wspomniał, że badaniu poddało się zaledwie kilka procent nauczycieli. Zapytałam czy to prawda? Pozostali mogą być nosicielami a przez to narażać nasze dzieci a dzieci nas. Należało o tym powiedzieć, że tylko znikomy procent został zbadany a wśród nich są wszyscy zdrowi. Inna kwestia to jest to, czy miasto zrobiło wszystko, co należało aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom. W moim przekonaniu nie. Bo co byłoby gdyby tylko jedna osoba poddała sie wymazom i była zdrowa?
Stwierdzenie Pana Kozaka też byłoby prawdziwe ale jaki jest sens takiej wypowiedzi.
Dobra rada
Dobra rada 29.01.2021, 19:53
Nie posyłaj dziecka do szkoły. Może przenieść wirusa z domu do szkoły i pozarażać innych. Przecież nie jesteście badani.
Ja też nie czepiam się słówek
Ja też nie czepiam się słówek 29.01.2021, 15:32
Pisze pani, że nauczyciele mogą zarażać Wasze dzieci. A ja zapytam: czy to nie Wasze dzieci zarażają nauczycieli, a oni swoich bliskich? Czy to Wy rodzice i dziadkowie nie wchodzicie do szkół bez maseczek ? I powiem brzydko "macie wyjechane" na zwracane Wam ze strony nauczycieli uwagi? Bo ja to właśnie obserwuję na co dzień.

Pozostałe