Policjanci zapobiegli ustawce pseudokibiców

  • 26.01.2021, 08:45
  • Rem
Policjanci zapobiegli ustawce pseudokibiców
Ponad pięćdziesiąt osób, które przyjechały do Kamionki w powiecie ropczycko-sędziszowskim wylegitymowali policjanci. Wśród nich byli mieszkańcy Dębicy. Według mundurowych miało tam dojść do tzw. ustawki pseudokibców.

O tym, że w Kamionce dzieje się coś niepokojącego policję zaalarmował świadek. Sytuacja miała miejsce w sobotę, po godz. 16. Według zgłoszeniu w jednym miejscu zaparkowało kilka samochodów. Z opisu wynikało, że mogą to być pseudokibice. Po przyjeździe na miejsce policjanci zauważyli pięć samochodów zaparkowanych w lesie, w których siedzieli młodzi ludzie. Wszyscy zostali wylegitymowani. W trakcie czynności okazało się, że jeden z nich - 38-letni mieszkaniec Jasła jest poszukiwany przez tamtejszą prokuraturę. 

Z ustaleń policji wynikało, że w innym miejscu zgromadziła się kolejna grupa mężczyzn. Tam również skierowana została policja. W pojazdach funkcjonariusze znaleźli m.in. ochraniacze na szczęki, taśmy do oklejania dłoni oraz emblematy świadczące o przynależności do środowiska pseudokibiców.

- Wszystko wskazywało na przygotowania do konfrontacji siłowej. W wyniku sprawdzeń, w jednym z pojazdów ujawniono także wagę elektroniczną, petardy hukowe oraz pistolet typu wiatrówka. Przedmioty zostały zabezpieczone - czytamy w komunikacie na stronie Podkarpackiej Policji.

Druga grupa również została wylegitymowana i znów policjanci "trafili" jedną osobę, która była poszukiwana. I znów był to mieszkaniec Jasła. 30-latka poszukiwała prokuratura w Częstochowie, w celu wykonania z jego udziałem czynności procesowych. Akcja przeprowadzona została przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, którzy wspierani byli przez kolegów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, z rzeszowskiej prewencji, a także z komend powiatowych policji w Dębicy, Kolbuszowej oraz Mielcu zapobiegła konfrontacji.

- Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili łącznie 54 osoby. Byli to m.in. mieszkańcy Mielca, Dębicy, Nowego Sącza i Jasła. Skontrolowanych zostało także 13 pojazdów, przeszukano również posesję jednego z uczestników, na której ujawniono środki odurzające - informuje policja.

Czytaj także: Obywatele Maroka nie mieli butów. Zatrzymani zostali w Pilźnie

Rem

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe