W niedzielę zagra orkiestra. Wolontariusze na ulicach, impreza w sieci

  • 26.01.2021, 15:17 (aktualizacja 26.01.2021, 16:50)
  • Tomasz Ratuszniak
W niedzielę zagra orkiestra. Wolontariusze na ulicach, impreza w sieci
W niedzielę 31 stycznia wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można spotkać na ulicy już od rana. - Będzie ich dużo mniej niż w poprzednich latach, ale będą. Będą pod kościołami, pod sklepami i w galeriach handlowych. Będziemy zbierać właściwie w całym powiecie, nawet w Pilźnie, bo tamten sztab w tym roku nie działa - mówi Małgorzata Burdzy, szefowa sztabu Kwiatek z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

Od godz. 10:00 do 18:00 do Galerii Dębickiej zaprasza Akademia Małego Strażaka, która tradycyjnie już będzie mieć tam swoje stoisko z poduszkami. W tym roku ma ich być około 600. Te, które będzie można otrzymać w galerii w zamian za datek będą w dwóch wersjach. Dla dziewcząt z małą strażaczką z wozem w tle i dla chłopców z małym  strażakiem również z wozem w tle. Na aukcje akademia wystawi natomiast poduszki z wzorem specjalnym - czołgiem. W galerii ze strażakami spotkać będzie można nie na piętrze, jak do tej pory, ale na parterze budynku.

- W tym roku niestety, też z uwagi na obostrzenia, nie będziemy mogli w galerii zbudować kącika dla dzieci. Tak że pudełka na poduszki dzieci będą musiały sobie przyozdobić już w domu - zapowiada Agnieszka Żurek, szefowa AMS.

Dębicki finał obejść będzie się też musiał bez motoorkiestry na Rynku, czy imprezy na hali sportowej Domu Sportu. Nie znaczy to jednak, że nie będzie orkiestrowego grania. Nic bardziej mylnego.

Od godz. 16:00 na profilach Kwiatka w serwisach facebook i youtube oglądać będzie można na żywo relację z tego co dziać się będzie w sztabie.
Imprezę poprowadzi Kinder Sid, a występować będą m.in. soliści i zespoły z ZS nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego, formacje taneczne ze Szkoły Tańca Fame i grupa akrobatyczna z Ropczyc.

- Nasza młodzież z Kinder Sidem przygotowują nawet na godzinę 20:00 Światełko do nieba. Mają być lasery, dym i sama nie wiem co jeszcze - śmieje się Małgorzata Burdzy zapraszając do oglądania.

Ale zaprasza też do czynnego wspierania WOŚP poprzez wpłacanie pieniędzy do eSkarbonki i udziału w licytacjach Kwiatka. Wszystkie licytowane przedmioty znaleźć można tutaj

- Co będzie, to będzie. Ile zbierzemy tyle zbierzemy. Najważniejsze, że działamy i chcemy pomagać - podkreśla Małgorzata Burdzy szykując się do 29. finału WOŚP.

 

Pieniądze wrzucać można też do puszek stacjonarnych, które ustawione są w różnych firmach i instytucjach w naszym powiecie. Poniżej och lista:

Dębica
MEGA HURTOWNIA Przy kasie Rzeszowska 120
CMB Dębica przy kasie Drogowców 1
BE-POL w biurze Rondo 16
Enigma Dębica przy kasie Sportowa 26
MOSIR DĘBICA w holu Sportowa 26
Seger Dębica przy kasie Konarskiego 32a
Kaczmarek Electric przy kasie Rzeszowska 108a
Promedica w recepcji Prusa 1a
Żłobek Dębica w holu Sienkiewicza 6a
BRGAZ przy kasie Rzeszowska 139
Zakład Kosmetyczny przy kasie Głowackiego 35 
Piekarnia Ciszek przy kasie Szkotnia 8
ALLE FINANSE w holu Nosala 4
Biuro Turystyczne "Lucyna" przy kasie Krakowska 1
Gabinet Weterynaryjny T. Garbal w recepcji Kosynierów Racławickich 20 39-200 Dębica

Gmina Dębica
Zakład Przetwórstwa Mięsnego przy kasie Nagawczyna 23

Gmina Żyraków
FHU HERKULES przy kasie Korzeniów 72a
Centrum Kultury Żyraków (sekretariat) Żyraków 137
Sklep U kasi przy kasie Wola Wielka 789/3
Wit-POL przy kasie Mokre 39
FHU WIT-POL przy kasie Zasów 10
FHU A.Dziurgor przy kasie Nagoszyn 109d
FHU ANNA DZIURGOT przy kasie Wola Żyrakowska 78a
SAM-SAM przy kasie - 185 39-209 Wiewiórka   
Kwiaciarnia "Azalia" przy kasie Żyraków
Sklep "u Diany" w holu Żyraków 31
AWIS przy kasie Bobrowa 49
Salon urody Paula przy kasie Nagoszyn 105a
FHU "Diko" przy kasie Bobrowa 82a
Sklep Jubilatka przy kasie Zawierzbie 85c
FHU "DIKO" przy kasie Żyraków 136b

Gmina Jodłowa
GCKiCz Jodłowa inna (biblioteka) - 25b 39-225 Jodłowa
 

Przeczytaj również: Po pożarze domu potrzebują naszej pomocy

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ojejku
Ojejku 31.01.2021, 09:30
Owsiak poparł błyskawicę,czyli aborcje dzieci na życzenie,ale na chore dzieci zbiera,gdzie tu logika? Zbiórka na dzieci jak najbardziej popieram,ale widzę tu dwulicowość tego lewaka. Róbta co chceta,to nawoływanie do anarchii

Pozostałe