Rekrutacja do szkół podstawowych tylko on-line

  • 29.01.2021, 19:51 (aktualizacja 30.01.2021, 08:48)
  • Janusz Grajcar
Rekrutacja do szkół podstawowych tylko on-line
Rozpoczęły się przygotowania do rekrutacji kandydatów do przedszkoli i szkół podstawowych w Dębicy. Zgodnie z ustalonymi procedurami nabór do pierwszych klas prowadzony będzie tylko przez internet.

Rekrutacja dzieci mieszkających w Dębicy do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych rozpocznie się 3 marca i potrwa do 26 marca. W tym terminie rodzice powinni dostarczyć kartę zapisu (do pobrania poniżej) dziecka do wybranego przedszkola. Uwaga, żeby mieli większą pewność, że córka czy syn zostanie przyjęte takie karty mogą złożyć nawet w trzech placówkach.

Nabór kandydatów do klas pierwszych szkół podstawowych będzie prowadzony od 1 do 26 marca. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły, w obwodzie której mieszkają muszą złożyć zgłoszenie do szkoły obwodowej i przyjmowani są z urzędu.

– Po raz pierwszy wprowadzamy elektroniczny system rekrutacji dzieci do szkół podstawowych. To ważne rozwiązanie z uwagi na sytuację pandemiczną, ale także narzędzie optymalizujące budżet miasta poprzez prowadzenie racjonalnej polityki w zakresie struktury miejsc w podległych jednostkach. Ponadto system elektronicznej rekrutacji zapewnia przejrzyste zasady naboru dla dzieci pozaobwodowych ­– mówi zastępca burmistrza Maciej Małozięć.

Od 1 marca rodzicom kandydatów zostanie udostępniona platforma internetowa Nabór Vulcan, przy pomocy której będą mogli zapisać dziecko do pierwszej klasy na rok szkolny 2021/22.

Dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do szkoły innej niż ta obwodowa, należy w systemie elektronicznym złożyć do wybranej szkoły wniosek o przyjęcie dziecka (wzór poniżej). Kandydaci będą przyjmowani w miarę wolnych miejsc.

Czytaj też: Ranking szkół. Kto w górę, kto w dół

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe