IMGW ostrzega - możliwe podtopienia!

  • 04.02.2021, 09:15
  • Tomasz Ratuszniak
IMGW ostrzega - możliwe podtopienia! Wisłoka w maju 2019 roku. fot. archiwum
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla Podkarpacia, w tym także dla naszego powiatu, w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na niektórych rzekach regionu.

Według Wydziału Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie w zlewni rzeki Wisłoki przekroczone zostały stany ostrzegawcze, a w związku ze spływem wód opadowo-roztopowych spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody.

IMGW ostrzefa też przed opadami śniegu, a na południu również deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo marznącego. Wiatr nadal będzie porywisty, porywy do 80 km/h, w górach do 120 km/h, stopniowo słabnący.

Ostrzeżenie obowiązuje do jutra (5 lutego) do godz. 8:00.
 
Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Llll
Llll 06.02.2021, 18:31
Zdjecie nie z tego roku.

Pozostałe