Utrata funduszy norweskich - ruch europosłanki

  • 05.02.2021, 08:40 (aktualizacja 05.02.2021, 10:14)
  • Informacja prasowa
Utrata funduszy norweskich - ruch europosłanki Fot. Biuro Poselskie Elżbiety Łukacijewskiej
W związku z doniesieniami medialnymi jakie pojawiły się w dniu 02.02.2021 r., dotyczącymi utraty przez Województwo Podkarpackie środków w ramach projektu 0501 „Szlak Karpacki" w wysokości 1,7 mln euro na rozwój i promocję regionu, Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z prośbą o odniesienie się do tych informacji.

- Przyjmowanie przez Sejmik uchwał w imieniu mieszkańców województwa podkarpackiego, których celem jest deprecjonowanie i dyskryminacja jakichkolwiek grup jest nie tylko sprzeczne z Prawami Człowieka, ale także ze zdrowym rozsądkiem i przeczy wiedzy, która w XXI wieku jest ogólnie dostępna. Takie uchwały narażają mieszkańców na śmieszność i mogą powodować ograniczenie dostępu do środków finansowych, co jest sprzeczne z dbałością o interes Naszego Województwa i jego mieszkańców. Pozbywanie się środków finansowych, kiedy przez pandemię koronawirusa branża turystyczna cierpi najbardziej jest skrajną nieodpowiedzialnością - mówi Elżbieta Łukacijewska.
Z informacji medialnych wynika, że międzynarodowy projekt pod numerem 0501 pt. „Szlak Karpacki – odkrywanie, promocja i ochrona bogactwa kulturalnego i przyrodniczego regionu Karpat" miał zagwarantowane dofinansowanie z Funduszu Norweskiego, ale przez uchwałę nr VIII/140/19 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 27 maja 2019 r. w sprawie przyjęcia stanowiska Sejmiku Województwa Podkarpackiego wyrażającego sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tzw. ruchów LGBT, dofinansowanie zostało cofnięte.
- Organizacja targów, festiwali, promowanie tradycyjnych produktów regionalnych to realne źródła zarobku dla wielu mieszkańców naszego województwa. Wszystkim nam powinno zależeć na promocji naszego regionu - stwierdza europosłanka.
W doniesieniach medialnych znajdują się również informacje, że Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej otrzymało od sekretariatu Funduszy Norweskich specjalną notę, informującą o tym, że uchwały wprost odnoszące się do stref wolnych od LGBT czy ,,ideologii LGBT" mogą naruszać regulamin przyznawania środków z Funduszy Norweskich. W liście z 23 września 2020 r. poinformowano, że państwa finansujące Fundusze Norweskie uznały, że wsparcie projektów samorządów, które są ,,strefami wolnymi od ideologii LGBT" byłoby naruszeniem reguł przyznawania funduszy norweskich.
W związku z powyższym, w oficjalnych pismach, Poseł Elżbieta Łukacijewska zwróciła się do Marszałka Województwa Podkarpackiego i Ministra Finansów, Funduszy
i Polityki Regionalnej z prośbą o wyjaśnienie przedstawionych powyżej doniesień.

Informacja prasowa Biura Poselskiego Elżbiety Łukacijewskiej

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Średniowiecze
Średniowiecze 05.02.2021, 15:17
Co tam, ważne, że rządzący mają.
colombo
colombo 05.02.2021, 11:18
Szanowni redaktorzy ! Ten artykuł to żenujący sposób lansowania tej Pani ! Może lepiej byłoby uczciwe i rzetelnie napisać jak poseł (sic!) Łukacijewska głosuje w Parlamencie EU za naszymi, polskimi sprawami.
A jeszcze ciekawsze byłoby napisać w jaki sposób wygrała wybory w Cisnej. Platformowy cukiereczek z naszego powiatu coś na ten temat wie.
Żenujące
Żenujące 06.02.2021, 10:00
Colombo albo napisac dlaczego Debica nie dostala srodkow z innych funduszy tylko PiSowskie miasta i powiaty... tak radni PiS dbaja o nasze miasto... przeciez Debica nie mogla dostac bo by bylo to na konto nie PiSowskiego Burmistrza
Pitekantropus
Pitekantropus 05.02.2021, 23:32
W taki sposób, że ją wydudkali - miała zagwarantowane miejsce na liście, ale spadochroniarz z Warszawy ją wygryzł z woli wodza i dano jej, o ile pamietam. czwarte, a ona poprosiła, by ją umieścić na ostatnim, chyba szóstym! Nie biorę udziału w wyborach do sejmu z powodów oczywistych / brak wyrzutów/ ale w wyborach do PE owszem i głosowałem na Lukacijewską, mimo, że w Cisnej nie byłem od lat.To nie turyści na nią glosowali, to świadome spoleczeństwo! I nie zawiodla! P.s. Mój syn, skończywszy 18 lat w pierwszych w życiu wyborach poszedł głosować i jak to młodzież, głosował na Ruch Kukiza!.Kukiz oszukał młodzież! Wie, że ja nie glosuję, na pajaców i teraz zrozumiał i nie chodzi, bo przyznał mi rację, że do głosów na pajaców nie będzie swego dołączał.A mądre podkarpackie społeczeństwo dopiero zaczyna myśleć i jeszcze chwilę to potrwa /jak tu można przeczytać/

Pozostałe