Najpopularniejsze w powiecie firmy remontowo-budowlane

  • 06.02.2021, 18:39 (aktualizacja 06.02.2021, 18:51)
  • Janusz Grajcar
Najpopularniejsze w powiecie firmy remontowo-budowlane
W Polsce w 2020 r. założonych zostało mniej firm niż w 2019. W naszym powiecie także.

Na złożenie wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w 2020 r. zdecydowało się 560 mieszkańców powiatu dębickiego. Dla porównania rok wcześniej taką samą decyzję podjęło 638 osób, a w 2018 roku blisko siedemset.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy największym zainteresowaniem cieszyły się branże remontowo-budowlana i transportu drogowego towarów. Pierwszą jako najczęściej znajdującą się we wnioskach wskazują wszystkie gminy poza miastem Dębica. Drugą gmina Dębica, Jodłowa, Pilzno i Żyraków.

Działający w niej Piotr Szczerba podkreśla, że na pandemiczny rok 2020 nie ma prawa narzekać. Roboty miał bardzo dużo. Dlatego nie dziwi się, że to właśnie usługi remontowo-budowlane były najczęściej wybierane na profil zakładanych firm.

Co ciekawe sama Dębica zdecydowanie różni się pod tym względem od innych samorządów. W przygotowanym na prośbę OL raporcie jako cieszące się największym zainteresowaniem wskazuje takie branże jak: fryzjerstwo i inne usługi kosmetyczne, sprzedaż detaliczną przez internet i obróbkę mechaniczną elementów metalowych.

Transport towarów jest tu jedną z tych, które z ewidencji były najczęściej wykreślane. Co ciekawe na tej liście znajdują się również fryzjerstwo i usługi kosmetyczne oraz restauracje i usługi gastronomiczne.

W całym powiecie z prowadzenia działalności gospodarczej w 2020 roku zrezygnowało 308 przedsiębiorców. Było ich mniej niż rok wcześniej, kiedy na zakończeniu biznesu zdecydowało się 379.
 

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe