Wracają wizyty lekarskie. Na razie dla dzieci i seniorów

  • 09.02.2021, 18:44 (aktualizacja 09.02.2021, 19:28)
  • Tomasz Ratuszniak
Wracają wizyty lekarskie. Na razie dla dzieci i seniorów fot. valelopardo z Pixabay
Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś, że w przypadku dzieci do 6 lat i osób powyżej 65 roku życia teleporada nie będzie standardem. Ocena ich stanu zdrowia ma się odbywać bezpośrednio w gabinetach. Teleporada dopuszczalna będzie wyłącznie przy przedłużaniu recept.

Minister twierdzi, że rząd ma już gotowe rozporządzenie w tej sprawie, które jeszcze dziś miało trafić do konsultacji.

- Podejrzewam, że wywoła trochę emocji. Jesteśmy otwarci na kształtowanie zapisów, ale musi być gwarancja bezpieczeństwa dla pacjentów. Nie ma idealnych regulacji, które będą każdą sytuację dobrze rozwiązywały. Zdecydowaliśmy się na ustalenie określonych, umownych ram, które dotyczą dzieci przed pójściem do szkoły, czyli do 6 lat i seniorów powyżej 65 lat - mówił Adam Niedzielski.

Przeczytaj również: Od 12 lutego otwarte kina, hotele i baseny

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe