Koncert już 16 lutego. Najwyższy czas kupić cegiełkę

  • 09.02.2021, 20:50 (aktualizacja 09.02.2021, 21:16)
  • Tomasz Ratuszniak
Koncert już 16 lutego. Najwyższy czas kupić cegiełkę
W najbliższy wtorek odbędzie się Koncert Charytatywny Miłość dociera wszędzie organizowany przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy.

Uczniowie Dziewiątki już od trzech lat, wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury, organizują koncerty charytatywne z których dochód przekazywany jest na pomoc chorym dzieciom. Jednak w tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, organizacja tego wydarzenia w tradycyjnej formie jest niemożliwa.

- Jednak nawet w tych trudnych czasach nie chcemy się poddać i w innej formie zorganizujemy III Koncert Charytatywny, który będzie skierowany do najmłodszych dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych - zapewnia Grażyna Pondo, dyrektor SP nr 9.

Koncert, jak tłumaczy zaangażowana w jego organizację Agnieszka Jakubowska-Cetnar, będzie transmitowany online. Szkoły i przedszkola, które wykupią cegiełki, właśnie na nich otrzymają link do transmisji.

- Koncert odbędzie się we wtorek 16 lutego. Ale mając link do transmisji będzie go można obejrzeć również dzień, czy dwa dni później - wyjaśnia Agnieszka Jakubowska-Cetnar namawiając, by oglądać go grupowo, podczas zajęć w przedszkolu, czy szkole.

Wartość jednej cegiełki to 5 zł. Można je nabyć w sekretariacie SP nr 9 przy ul. Saperów w Dębicv. Organizatorzy mogą też dostarczyć je do wybranej placówki i tam odebrać pieniądze, trzeba to jednak wcześniej umówić dzwoniąc pod nr.: 14 681 26 02 lub 698 816 311.

Osoby prywatne zainteresowane obejrzeniem koncertu mogą dokonać wpłaty na konto Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9: 37 1020 4405 0000 2702 0594 6233 z dopiskiem: koncert charytatywny i podaniem adresu mailowego na który zostanie udostępniony link do transmisji.

A obejrzeć go, jak zapewniają organizatorzy, będzie warto. Choćby np. ze względu na występ ratowników medycznych z grupy Passio Poland z Rzeszowa, którzy zaprezentują program zatytułowany Klinika Dr Misia, zawierający treści rozrywkowe i edukacyjne związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Dzieci będą mogły też posłuchać bajki pt. Niedźwiedź i pianino w interpretacji Dominiki Migoń, instruktorki teatralnej z Miejskiego Ośrodka Kultury, ze specjalnymi efektami wizualnymi. Wystąpią też: klaun Kropeczka, Lady Fama dobrze znana najmłodszej dębickiej publiczności z imprez miejskich, a także wokalistki i tancerze. Swoje umiejętności zaprezentują też Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego, Dębicka Akademia Piłkarska (żonglowanie piłką) i tancerze z klubu Złota Para.  

Pieniądze, które szkoła ma nadzieję zebrać dzięki organizacji tego koncertu, zostaną przekazane na wsparcie działalności Ośrodka Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego działającego przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość w Dębicy. Ośrodek od listopada 2019 r. funkcjonuje przy ul. Cmentarnej w Dębicy i pomaga dzieciom, które potrzebują kształcenia specjalnego. Z ośrodka korzystają dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, a także wcześniaki, dzieci z nieharmonijnym rozwojem, po zabiegach operacyjnych, z wadami; postawy, wymowy, zaburzeniami wzroku, słuchu i całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Przeczytaj również: W piątek otwierają kino. Śnieżka zaprasza na filmy

 

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe