Podejrzany o gwałt zatrzymany. Ma także zarzut znieważenia zwłok

  • 15.02.2021, 13:53 (aktualizacja 15.02.2021, 14:15)
  • RI
Podejrzany o gwałt zatrzymany. Ma także zarzut znieważenia zwłok
Funkcjonariusze policji zatrzymali 29-letniego mieszkańca Pustkowa Osiedla, który jest podejrzany o gwałt. Mężczyzna ma także inne zarzuty, nie tylko za piątkowe zdarzenie.

Dzisiaj rano 29-latek został przesłuchany w dębickiej prokuraturze. Cała sprawa jest bardzo delikatna, bo poszkodowanym jest niepełnoletni mieszkaniec gminy Dębica. Jak udało się ustalić śledczym 29-latek wyszedł w piątek (12 lutego) na wieczorny spacer z psem. I to właśnie przy użyciu psa miał on sterroryzować młodego chłopca. Mężczyzna ma postawione trzy zarzuty.

- Pierwszy dotyczy doprowadzenia poszkodowanego do tzw. innych czynności seksualnych, drugi gwałtu, a trzeci kierowania pod adresem dwóch osób gróźb karalnych - wyjaśnia prokurator rejonowy Jacek Żak.

Podejrzany miał grozić pozbawieniem życia dwóm mężczyznom, którzy ruszyli na ratunek poszkodowanemu. 29-latek zbiegł z miejsca zdarzenia, a kilkadziesiąt minut później był już w rękach policji. Jak się okazało znany jest wymiarowi sprawiedliwości.

W listopadzie ubiegłego roku usłyszał dwa zarzuty w Prokuraturze Rejonowej Ropczycach. Dotyczyły one dwóch różnych wydarzeń. Najpierw 3 listopada mężczyzna został zatrzymany wraz z innymi osobami za kradzież oleju napędowego.

- Chodzi o kradzież 129 litrów tego paliwa - wyjaśnia prokurator Marta Bielecka.

Kolejny zarzut dotyczy posiadania niewielkiej ilości marihuany. Mężczyzna wpadł 15 listopada ubiegłego roku, a przy sobie miał 0,68 g tego narkotyku. To jednak nie wszystkie sprawy, w których przewija się mieszkaniec Pustkowa Osiedla.

W poniedziałek 30 listopada ubiegłego roku małżeństwo spacerujące po lesie w miejscowości Boreczek (powiat ropczycko-sędziszowski) natrafiło na zwęglone zwłoki. O swoim odkryciu zawiadomili policję. W toku postępowania okazało się, że to 40-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Później mundurowi ustalili sprawcę zabójstwa. Okazał się nim 29-letni Sławomir Z., który ukrywał się w Krakowie i planował wyjazd z kraju. Śledczy ustalili także, że związek ze sprawą może mieć więcej osób. Mieszkaniec Pustkowa Osiedla pierwotnie miał status świadka. To się jednak zmieniło. Mężczyźnie postawione zostały dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znieważenia zwłok. Według prokuratury miał on również pomagać w zacieraniu śladów zbrodni.

Dzisiaj Prokuratura Rejonowa w Dębicy wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 29-latka. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w zakładzie karnym. Za czyny popełnione w piątek w Pustkowie Osiedlu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Pożar w Dzwonowej. Sołtyska prosi o pomoc dla sąsiadów - zdjęcia

RI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BarabarA
BarabarA 21.04.2021, 22:03
Nie ma czasu na przestepców bo muszą łapać za brak maseczki. . za wyjscie z domu na pseudo kwarantannie wiezienie zenada
www
www 17.02.2021, 10:26
Gdyby był zatrzymany za poprzednie przestępstwa nie doszło by do kolejnej tragedii, tylko że u nas policja łapie przestępców a sądy wypuszczają. Taka to niestety smutna prawda.
drobna różnica
drobna różnica 16.02.2021, 07:15
Aresztantów zamyka się w areszcie,
skazanych w zakładzie karnym.

Pozostałe