Chcesz stworzyć burzę, na tych zajęciach dowiesz się jak

  • 15.02.2021, 14:45 (aktualizacja 15.02.2021, 14:55)
  • Janusz Grajcar
Chcesz stworzyć burzę, na tych zajęciach dowiesz się jak
Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letnim 2021. Zapisy online rozpoczynają się 15 lutego 2021 o godz. 10.00.

Na zajęcia w Dębicy mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych z powiatu dębickiego.  W semestrze letnim wykłady oraz warsztaty prowadzone będą nadal w formie online.

W minionym semestrze ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia, zajęcia DUT  zostały przeniesione do sieci. Wszyscy zarejestrowani studenci mogli korzystać z wykładów online i dodatkowych zajęć dostępnych także dla innych zainteresowanych: Naukowej Niedzieli Online oraz cyklu spotkań na żywo pn. Dolina Wiedzy Live.

Organizatorzy mając na uwadze bezpieczeństwo studentów i fakt, że taka formuła zajęć sprawdziła się bardzo dobrze, postanowili utrzymać te formę dla wykładów oraz warsztatów we wszystkich filiach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy oraz w Jaśle.

Liczba miejsc na wykłady online będzie nieograniczona, natomiast w grupach warsztatowych w każdym z miast, będzie dostępne 135 miejsc i będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń. Zapisy na warsztaty będą dostępne tylko dla dzieci, które wcześniej zapiszą się na  wykłady online.

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę DUT - wystarczy założyć konto na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut, a następnie zarejestrować dziecko do wybranej filii (lub skorzystać z posiadanego już wcześniej konta, w przypadku kolejnej już rejestracji na zajęcia DUT).

Rejestracja jest aktywna od 15 lutego od godz. 10:00 do 22 lutego 2021 do godz. 23.59.59. W podanym terminie prowadzone są zapisy na wykłady online. Tylko osoby zapisane na wykłady mogą zapisywać się na warsztaty online w późniejszym terminie (zostanie podany do wiadomości rodzicom dzieci zapisanych na wykłady online). 

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Osobom biorącym udział w warsztatach zapewniamy materiały na zajęcia.  Zasady rekrutacji i jej poszczególne etapy dostępne są na stronie (https://dolina-wiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/).  

W semestrze letnim podczas czterech wykładów mali studenci spróbują odpowiedzieć sobie na kilka nurtujących pytań. Co nas ciśnie i dlaczego wieje wiatr? Czego można dowiedzieć się patrząc w niebo? Czego nie widać a co można zobaczyć zaglądając do środka drukarki? Czym jest elektryczny ping -pong i jak można samemu stworzyć prawdziwą burzę?  Jesteśmy pewni, że odpowiedzi na te pytania zaskoczą niejednego przyszłego naukowca.

Z kolei na 1,5 godzinnych warsztatach online uczestnicy będą eksperymentować z substancjami chemicznymi. Odkryją magiczne właściwości gazów, nietypowe stany skupienia, a także zobaczą jak kolorowa może być chemia. Gwarantujemy, że podczas zajęć kilkakrotnie „skoczy nam ciśnienie”, a same eksperymenty wywołają u niejednego uczestnika wielkie zdumienie.

Przedsięwzięcie po raz kolejny wspierają finansowo Partnerzy strategiczni projektu: Goodyear Dunlop Polska Sp. z o.o. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A., a także jako Partnerzy firma Darco Sp. z o.o., Nicrometal S.A. oraz Dębicki Park Przemysłowy. 
 
Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. 

Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Prowadzone są przez naukowców, wykładowców oraz popularyzatorów nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. 

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila [email protected] lub pod nr tel. 17 888 60 03.  Zapraszamy również na www.facebook.com/DolinaWiedzy

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe