Na drogach fatalnie. Jedź ostrożnie

  • 18.02.2021, 08:34 (aktualizacja 18.02.2021, 10:41)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Na drogach fatalnie. Jedź ostrożnie
O ile te główne są przejezdne i nie zalega na nich śnieg, boczne wiejskie drogi stanowią dziś nie lada wyzwanie dla kierowców. Ale uważać trzeba wszędzie.

W Chotowej na drodze gminnej utknęła ciężarówka, blokując przejazd innym samochodom. Na szczęście z pomocą pospieszył sąsiad, który pomógł kierowcy tira wjechać pod górkę, przypinając do auta ciągnik. W tym miejscu warunki do jazdy są fatalne, jezdnię pokrywa gruba warstwa topniejącego śniegu. 

Podobna sytuacja panuje na wielu innych odcinkach dróg, dlatego policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy.

- Pamiętajmy, że na takiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża. Nawet jeśli mamy zimowe opony, auto może zmienić kierunek jazdy, czego przykładem jest wczorajsze zdarzenie na ulicy Świętosława - mówi Waldemar Mytkoś, naczelnik drogówki.

Dodaje, by kierowcy byli szczególnie ostrożni w pobliżu przejść dla pieszych i zakrętów, a przede wszystkim, żeby nie jeździli szybko. W czasie opadów śniegu muszą też koniecznie włączyć światła mijania.

- Apel także dla pieszych, żeby byli widoczni i zachowywali rozsądek: czasem warto wolniej przejść zaśnieżonym chodnikiem, niż ryzykować idąc jezdnią - podkreśla policjant.

 

 

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe