Jak się żyje w powiecie dębickim 

  • 18.02.2021, 17:42 (aktualizacja 18.02.2021, 19:18)
  • Ryszard Pajura
Jak się żyje w powiecie dębickim
Już wiemy, jak czytelnicy portalu debica24 i Obserwatora Lokalnego oceniają poziom życia w powiecie dębickim. Jeśli chodzi o kierunki rozwoju gmin, to mieszkańcy opowiadają się najczęściej za rozwojem atrakcyjnej oferty spędzania czasu wolnego w parkach rozrywki, na boiskach, basenach, ścieżkach rowerowych, itp.

W styczniu na naszym portalu poprosiliśmy Państwa o wypełnienie ankiety: Jak Ci się żyje w Twojej miejscowości, której wyniki posłużyły do zbadania poziomu zadowolenia mieszkańców z warunków życia w poszczególnych miejscowościach powiatu dębickiego. Niżej przedstawiamy pełne wyniki tego badania.

"Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji."

Prezentowane niżej wyniki powstały w wyniku ankiet, wypełnionych przez czytelników Obserwatora Lokalnego i portalu debica24.eu i odnoszą się do powiatu dębickiego.

 

Cieszyć może fakt, że 62,5% ankietowanych, w tym 22,7% zdecydowanie, jest zadowolonych z faktu życia w powiecie dębickim, a konkretnie w miejscowościach, w których mieszkają.

Na przeciwnym biegunie jest jedna trzecia z nas.

 

Połowa z nas nie chce wyprowadzać się poza gminę, w której mieszka, ale blisko 40% rozważa taki krok.

 

 

 

 

ryszardpajura_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tirp
Tirp 27.02.2021, 13:02
Ankieta jak widać z układu pytan kompletnie bezwartościowa i bezcelowa. Za komuny były podobne bzdury. Ważne , że pieniądze unijne wzięte. Może lepiej żeby unia rozdała te pieniądze ludziom, a nie finansowała glupstwa.
Kasia
Kasia 25.02.2021, 20:43
Powtarzane hasło przez większość mieszkańców regionu: Gdzie pracujesz ? Na Stomilu a gdzie ! Miasto od lat kompletnie bez pomysłu jak tym młodym którzy wtedy byli coś zorganizować. Dla mnie upadek jest bliski.
Ulka
Ulka 25.02.2021, 20:40
Gdzie są miejsca pracy? Gdzie organizacja terenów pod inwestycje i zakłady? Gdzie jest miejski PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO który pozwoli łączyć grunty i przeznaczać je na budownictwo ? Debica to JEDNA WIELKA SAMOWOLKA BUDOWLANA !. Miasto jest od lat zarządzane przez ludzi którzy kompletnie nie znają się na fikcjach jakie pełnia. Komu się tutaj żyje dobrze ?! Emerytom ? Tu nie ma innych ludzi. Dębica to miasto starych ludzi nie dające żadnych perspektyw. SKOŃCZMY Z TYM MÓWIENIEM ŻE JEST INACZEJ
Pytalski
Pytalski 21.02.2021, 22:24
Zapytajcie młodych.Prawie wszyscy wyjechali.
żul dębicki
żul dębicki 19.02.2021, 09:18
W dzisiejszych czasach w samej Dębicy zdecydowanie za mało miejsc do pokątnej żulerki. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było z tym żadnego problemu.Wystarczyło tylko trochę się rozglądnąć i zawsze w pobliżu znalazły się jakieś haszcze albo inna dziupla do degustacji.Teraz wszystko zalane betonem.:(..to miasto już dawno zeszło na psy

Pozostałe