Od kwietnia za śmieci możemy zapłacić mniej

  • 19.02.2021, 11:36 (aktualizacja 19.02.2021, 11:44)
  • Tomasz Ratuszniak
Od kwietnia za śmieci możemy zapłacić mniej fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Burmistrz Mariusz Szewczyk złożył do Biura Rady Miejskiej w Dębicy wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w sprawie podjęcia uchwały dotyczącej nowej stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Do tej pory opłata ta wynosiła 29 zł od osoby. Burmistrz zaproponował wprowadzenie niższej niż dotychczas opłaty, która wynika z konsekwencji postępowań przetargowych w tym zakresie. Miasto przeprowadziło dwa postępowania przetargowe – pierwsze na zagospodarowanie, drugie na odbiór odpadów od mieszkańców, z punktu PSZOK i transportu do instalacji komunalnej.

– W dalszym ciągu stawki wywozu odpadów są wysokie i w wielu gminach stale rosną, dlatego podjęliśmy starania, by te koszty obniżyć dla mieszkańców Dębicy. Wspólnie z czterema innymi gminami ogłosiliśmy przetarg, co pozwoliło na uzyskanie korzystniejszych warunków i stawek za gospodarowanie odpadami. Nasza nowa propozycja to 27 zł od osoby za odpady komunalne. Jeśli radni uchwalą zaproponowaną stawkę, mieszkańcy od kwietnia będą płacić mniej za odpady – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Na koszt funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi składa się: odbiór, transport, zbieranie, odzysk i unieszkodliwienie odpadów, tworzenie i utrzymanie punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, obsługę administracyjna systemu oraz edukację ekologiczną w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy.

Przeczytaj również: Kiedyś był tam klub Meduza. Dziś ten lokal można wynająć

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lusia
Lusia 20.02.2021, 15:58
Kupa smiechu,hihi,,,rocznie 14 zł,,,no jaki luksus .
kupuj tylko co niezbędne
kupuj tylko co niezbędne 20.02.2021, 14:54
Cena śmieci byłaby niższa gdyby śmieci było mniej,
a my kupujemy ciągle nowe ciuchy, buty, elektronike, meble, samochody, tony żywności , kosmetyków itp, a jak się nowe opatrzy ląduje w śmietniku a my znowu na nowe zakupy.
realizm
realizm 19.02.2021, 21:04
a ja proszę na prezerwatywy i podpaski my tyle zużywamy :D ludzie czy wy poważni jesteście? ekologia i segregacja tak nie może sięodbywać ponieważ każdy może coś sobie wydumać :P
dębiczanka
dębiczanka 20.02.2021, 08:40
Poważni! Kto nie miał z tym do czynienia to nie zrozumie.
Mama
Mama 20.02.2021, 18:19
Każdy ma dzieci. Nie tędy droga
realizm
realizm 20.02.2021, 18:18
Każdy przecież to przechodził. Dzieci i chorzy to normalna sprawa. Masz czarny worek i do tego służy. Jak sobie wyobrażasz odbiór i segregację? Brak celowości ekonomicznej i ekologicznej. Każdy może coś takiego rzucić ja chce to lub tamto
lib
lib 19.02.2021, 21:03
Niech ktoś wytłumaczy jakim cudem wywóz odpadów komunalnych
w mieście może być droższy niż na wioskach. Aby zebrać taką samą
ilość odpadów trzeba odwiedzić mieszkańców w danej wiosce, a tu
wystarczy podjechać pod jeden blok mieszkalny. Ilość kilometrów, czas
na zbiórkę, ilość pracowników i samochodów. Może ktoś mi to wytłumaczy bo ja nie mogę zrozumieć a z matematyki jestem dobry.
bil
bil 20.02.2021, 11:40
Koszty odbioru,które opisałeś to jedna sprawa a jest jeszcze koszt składowania.Miasto produkuje dużo wiecej śmieci. Brak kompostowników ,ogniska niestety łatwiej na wioska spalić część śmieci w piecu i cała odpowiedź A precyzyjnie mówiąc jeden z istotnych elementów które nie uwzględniłeś.
lib
lib 20.02.2021, 19:09
Jedna uwaga. Pisałem o takiej samej ilości odpadów.
To jest główny element mojego rozumowania.
marta
marta 19.02.2021, 20:44
a do tej porync9 ob robil?
cuc
cuc 19.02.2021, 19:04
I jeszcze specjalne worki na zużyty koci żwirek. Tego też jest tyyyle!
dębiczanka
dębiczanka 20.02.2021, 12:58
Lepiej Ci ?
P
P 19.02.2021, 17:57
Brawo dla pana burmistrza! Super że się udało obniżyć te ceny bo ciągle czytam że wszędzie są podnoszone
Zadowolona
Zadowolona 19.02.2021, 17:37
Burmistrz Mariusz Szewczyk złożył do Biura Rady Miejskiej w Dębicy wniosek... no bo reszte zrobili za niego pracownicy :)
###
### 21.02.2021, 20:04
Bo za to im płacą.
fifi
fifi 20.02.2021, 12:39
Których chciano pogonić...
Zadowolony
Zadowolony 19.02.2021, 14:46
Super wiadomość, gratulacje dla burmistrza
lubiepromocje
lubiepromocje 19.02.2021, 14:35
Podwyżka o 15 zł od osoby a obniżka o 2 zł jak my to lubimy....
juj
juj 21.02.2021, 19:39
Jak widzisz, naiwnych nie brakuje. Bo nie jest ważne co konkretne zrobisz, tylko jak to przedstawisz tłuszczy.
dębiczanka
dębiczanka 19.02.2021, 13:33
Czy komuś z ZUMU przyszło do głowy że specjalne worki na pampersy znacznie ułatwiłyby utylizację śmieci. Ludzie czy wiecie ile tego jest. Od dzieci i dorosłych !!!!!!

Pozostałe