W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

  • 22.02.2021, 18:00
  • Artur Barwacz
W najnowszym Obserwatorze Lokalnym
Ósmy w tym roku numer Obserwatora Lokalnego ukaże się już jutro, jak co tydzień we wtorek.

Zapraszamy do lektury.
 

Artur Barwacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
skandal
skandal 24.02.2021, 21:45
Ale kompromitacja Cebuli i Bala na dzisiejszej sesji. Koniec PISu jest blisko, nerwy im puszczają. Co za zachowanie Cebuli!
Tirp
Tirp 27.02.2021, 11:34
Ty jakiś nawiedzony jesteś. Propozycja: idź do psychiatry. 99 procent mieszkańców Dębicy nie wie z całym szacunkiem kto to jest cebula. A te opisywane przez ciebie dramaty nikogo nie interesują.
pip
pip 25.02.2021, 10:36
A co niby robili? Orali jak zwykle ekipe Szewczyka. Prawnik mowi tym pseudoradnym ze jest ok a oni byle nie projekt PiS/Cebuli. Frustraci szewczykowi.
plus
plus 24.02.2021, 14:17
Jak zwykle szanowne internautki i internauci zamiast merytoryki uprawiają w większości plucie i niskich lotów politykierstwo.
Likwidacja placówki oświatowej to nic przyjemnego, dla nauczycieli szczególnie, choć nie tylko dla nich. Problem jest poważny, bowiem z jednej strony więcej szkół to przynajmniej teoretycznie mniej liczne klasy i wszystko co się z tym wiąże dobrego dla uczniów i nauczycieli, ale z drugiej strony te niewielkie klasy generują nieproporcjonalnie wysokie koszty utrzymania (!!!) i nie zawsze dobrze się sprawdzają. Od wielu lat spada liczba urodzin i pewnie trzeba w tym zakresie reagować. Bardzo jestem ciekaw ile statystycznie wynosi koszt jednego ucznia w każdej z funkcjonujących w Dębicy szkół. Ten wskaźnik byłby bardzo pomocny w ocenie, no bo przecież "Tak krawiec kraje, jak mu materii staje".
Szkoły w Dębicy są dosyć równomiernie rozlokowane. Może rzeczywiście lepiej dla wszystkich byłoby gdyby nie było tak, że w jednych szkołach są malutkie liczbowo klasy, a w innych np 30-to osobowe. Może lepiej, żeby wszystkie były średnie, np. po 20-25 osób.
To bardzo wrażliwa materia. Chętnie zapoznałbym się ze sporządzonym audytem.
Jedno jest pewne, powinny tu decydować nie emocje i polityczne złośliwości a dobro społeczności lokalnej, możliwości i twarde dane.
Rodzic
Rodzic 24.02.2021, 08:15
Chcieliście Szewczyka macie Szewczyka i Małozięcia Brawo a ciało pedagogiczne do pracy się w końcu zabrać Może jakiś strajk to Wam ostatnio tylko wychodziło
Dziadek, nie Rodzic
Dziadek, nie Rodzic 24.02.2021, 15:24
To chyba nie "Rodzic" aktualnie, ale mocno zaawansowany dziadek, albo babcia. Głęboki PRL się przypomniał: do pracy warchoły i wichrzyciele. To chyba Gomułka, a może jeszcze wcześniej.
Ja Osik
Ja Osik 24.02.2021, 17:55
A TY chyba spod znaku Tęczy? Bo od razu obrażasz jak nie po Twojej myśli
Pan dobra rada
Pan dobra rada 24.02.2021, 10:24
Ty rodzicu zabierz się za siebie i swoje dzieci. A jak chcesz to zastrajkuj i nie jedz obiadu.
Rodzic
Rodzic 24.02.2021, 15:16
O mnie i moje dzieci się nie martw potrafię sam o nie zadbać Strajkować nie widzę powodu a na obiad mnie stać więc zjem ze smakiem
Ciekawska
Ciekawska 23.02.2021, 23:32
Do tych wszystkich komentujących. Kto już przeczytał ten raport w całości?
Czy on już został opublikowany na stronie bip UM Dębica. Jeśli został sfinansowany ze środków publicznych to powinien tam się znaleźć.
Wtedy można będzie go przeczytać w całości i dopiero sobie wyrobić zdanie.
A radni nie są wybrani tylko do populistycznego bicia piany tylko do rozwiązywania konkretnych problemów, tych trudnych też.
doris
doris 24.02.2021, 10:23
A burmistrz to co, od lansowania się? On przede wszystkim do roboty. Pensja nie obniżona to robić bo mu płacimy!!!
piterson
piterson 24.02.2021, 18:06
a przewodniczący to co? Tylko od krytykowania i mówienia, że ,,rada ma swoje kompetencje, a burmistrz swoje" zwalając całą odpowiedzialność na burmistrza?.... Burmistrz to organ wykonawczy a rada ustawodawczy, więc burmistrz robi to co rada wskaże. Od produkowania postów na fb jeszcze sytuacja żadnego miasta się nie poprawiła, chyba że nie dobro miasta się tu liczy?
slav
slav 25.02.2021, 10:39
Przewodniczacy pisze prawde. Ona burmistrza i radnych z jego grupy boli. To wyja. Gdyby nie Cebula to by ludzie w miescie nie wiedzieli o tych wszystkich zjawiskach i sprawach. A na wszystko ma kwity i dane. To tamtym zostaje tylko kipiec ze zlosci grac ofiary i odwolywac go.
Co tu jest nie tak?
Co tu jest nie tak? 23.02.2021, 14:20
Szkoły będą znikać, bo młodych ubywa. Wyjechali i już tu nie wrócą. Roczniki lat 80, 90 i 2000 ...i nawet starsi wyjeżdżają.
bileter
bileter 24.02.2021, 20:24
To może dlaczego wyjeżdżają?
Tak
Tak 25.02.2021, 11:00
Więcej miejsc pracy, możliwość awansu, szybszy start, małe firmy szybciej się rozwijają, wolna konkurencja, lepsze płace, brak "kolesiostwa", dostęp do kultury...
Dzieci z tych roczników wyjechały na studia i nie wróciły. Może warto zrobić jakieś badania i zapytać - dlaczego zostali w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Anglii, Niemczech...?
Czego tutaj brakuje?
Ja tu mieszkam( jeszcze), ale decyzję o wyjeździe już podjęłam.
Szkoda, ale takie jest życie.
Uczony
Uczony 23.02.2021, 10:09
Kazdy logicznie myślacy ma swiadomość, że likwidacja szkół w Debicy jest koniecznościa. Robienie z tego sprawy politycznej jest głupie. Z perpektywy czasu ten Burmistrz, który zdecyduje sie na ten odważny krok wykaże się odpowiedzialnością i odwagą. Oczywiście politycznie adwrsaże beda mieć przez miesiąc używanie ale budżet naszego miasta na lata odczuje słuszność tej deczji. A ci, którzy dzisiaj tę decyzję krytykują jak dojdą do władzy beda dziekować przy biesiadnym stole temu Burmistrzowi co miał ...... i to zrobił.
ekonomia
ekonomia 23.02.2021, 15:49
Nie tylko likwidacja ale również redukcja "ciała pedagogicznego".
Niestety pis zrobił z tego atmosferę skandalu i strachu. PIS podwyższa pensje nauczycielom ale pieniezy na to nie daje, itd. Dziwne, że ludzie nabierają się na to:poptrzcie jace my jesteśmy fajni. A opozycja by tylko zabierała i zwalniała. Burmistrza i opozycję czekają niepopularne i trudne decyzje. Ale tak będzie wyglądało sprzątanie po pisowskich rządach.
pati
pati 23.02.2021, 15:15
Głupio to sprawę rozgrywają Szewczyk z Małozięciem. Zero rozmów z rodzicami, nauczycielami, jakieś tajemnice, sekrety. Tak to się tego nie da zrobić. Oni widać nie potrafią trudnych zmian wprowadzać.
mati
mati 23.02.2021, 16:25
Skąd wiesz, że nie będzie? Przecież to świeży temat z piątku. PIS już podjudza ludzi i rozsiewa plotki. A szczególnie taki jeden ...
pati
pati 23.02.2021, 16:52
Przeciez w grudniu już to wrzucili na sesję! Chcieli zlikwidować tak naprawdę jedną ze szkół nr 2 i 6 i zrobić jedną! Nikt o tym nie wiedział!
belfer
belfer 23.02.2021, 08:22
Panie Adamek, a tak Pan był zachwycony Panem wiceburmistrzem. A do dymisji Pan i tak się nie poda, chociaż w sumie szkoda. Wystarczy popatrzeć na utrzymanie pańskiej szkoły i otoczenie
x
x 23.02.2021, 15:09
Oj tarcia w tej Wspólnocie Ziemi Dębickiej. Ciekawe co na to radna Czekaj?
lew
lew 25.02.2021, 10:41
Ponoć pani Marta na wice w miejsce Macieja sie szykuje. Taka to wspólnota.
aasssaa
aasssaa 23.02.2021, 06:44
Rynek stoi kebabami? o co kaman? Doliczylem sie raptem 3 w scislym rynku. Powiedziałbym z optykow jest wiecej. Zreszta najemca podnajmuje temu kto placi a nie patrzy na to co i kto tam sprzedaje ;)
allah
allah 23.02.2021, 09:57
4 otwieraja na przeciwko kaprysu harrisa kebab
Kepps
Kepps 23.02.2021, 20:19
Tam gdzie honotu? Na tej scianie
tak
tak 24.02.2021, 07:55
tak
filip
filip 22.02.2021, 23:16
Czyżby Szewczyk chciał się "odwdzięczyć" głosującej na niego oświacie? Płaczcie teraz.
###
### 23.02.2021, 07:27
Oświata ma płakać? Przecież to Wasze dzieci na tym ucierpia, a nie oswiata.
Anka
Anka 23.02.2021, 15:21
Oświata będzie płakać bo pracę stracą dzięki Szewczykowi i Małozięciowi oraz radnym od Szewczyka. A my będziemy płakać bo dzieci stracą i miasto.
filip
filip 23.02.2021, 15:07
Oświatowi wybory tłumnie głosowali na Szewczyka. Straszono ich zamykaniem szkół, Wojtkiem Iwasieczką i choć czym. A tu proszę - szkoły będą zamykać a zamiast Iwasieczki jest Małozięć pokazujący na co go stać.
$
$ 22.02.2021, 20:29
Dobra zmiana!
Dlaczego "dobra zmiana"?
Bo tak mówi "dobra zmiana".
A miało być tak pięknie.....
belfer
belfer 22.02.2021, 23:15
To Szewczyk z Małozięciem się za to biorą a nie dobra zmiana. Do nich pretensje.
?
? 23.02.2021, 10:39
:)
A . Maciej Małozięć to do jakiej partii należał ? Taki młody i już
zmienił poglądy ? :)
Karolek
Karolek Wczoraj, 12:51
Ma zasługi w tworzeniu nowej historii - dostosowuje ją do zapotrzebowania.
beton
beton 24.02.2021, 20:29
elastyczny jest
Zadowolona
Zadowolona 23.02.2021, 15:20
A czy to ważne z jakiej partii? Pan Maciej jest świetnym burmistrzem i to się liczy. Na pewno nikomu nie zrobi krzywdy i będzie myślał nad rozwiązaniem tego problemu.
:(
:( 23.02.2021, 17:36
I bardzo dobrze!
Dzielimy się na zadowolonych i niezadowolonych
marek
marek 23.02.2021, 15:09
Jego partia to Stefan Bieszczad.
!
! 23.02.2021, 14:10
Z PiSu go wyrzucili bo na służbę do Szewczyka poszedł. A Szewczyk to zaliczył już chyba wszystko - PSL, PO, RIS a teraz Gowin. Chorągiewki dwie.
plastelina
plastelina Wczoraj, 12:55
trzeba używać określenia, że potrafi być elastyczny...
wiarus
wiarus 24.02.2021, 21:39
To jest napoleoński plan....
belferka
belferka 24.02.2021, 18:07
tylko krowa nie zmienia zdania i poglądów :)

Pozostałe