Terytorialsi oddali ponad 13 litrów krwi

  • 23.02.2021, 09:11 (aktualizacja 23.02.2021, 09:22)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Terytorialsi oddali ponad 13 litrów krwi
Żołnierze z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy oddali krew w ramach niedawno ogłoszonej akcji przez szefa MON Pana Mariusza Błaszczaka

Sytuacja epidemiologiczna spowodowana wirusem SARS-CoV-2  sprawiła, że znacznie mniejsza liczba dawców zgłasza się do centrum krwiodawstwa.  Ponad 30 żołnierzy z 33 Batalionu Lekkiej Piechoty do banku krwi w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa w Dębicy oddało w sobotę 13,5 litra krwi.
- Podkarpaccy terytorialsi to dojrzali żołnierze, którzy wiedzą, że każda niesiona pomoc w tym trudnym okresie jest na wagę złota. Swoją gotowością i szybką odpowiedzią na apel centrum krwiodawstwa nasza brygada chce także zachęcić wszystkich mieszkańców Podkarpacia do oddawania krwi. Jako żołnierze chcemy pokazać, że choć sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa jest trudna, nie może nas powstrzymać przed wzajemną pomocą i ofiarowaniem bezcennego daru życia, jakim jest krew – mówi dowódca brygady, płk Dariusz Słota.
Wśród podkarpackich terytorialsów nie brakuje chętnych osób do niesienia pomocy szczególnie w ten sposób. Od powstania brygady żołnierze oddali już ponad 1400 litrów krwi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W szeregach 3. Podkarpackiej Brygady OT służą żołnierze ozdrowieńcy, którzy oddali blisko 30 litrów osocza. 

 

Czytaj także: W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

 

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe