Dach zawalił się pod naporem śniegu - zdjęcia

  • 24.02.2021, 14:59 (aktualizacja 24.02.2021, 16:23)
  • Grzegorz Król
Dach zawalił się pod naporem śniegu - zdjęcia Fot. OSP w Brzostku.
Cztery zastępy straży pożarnej wysłane zostały do Zawadki Brzosteckiej, gdzie nie wytrzymał dach obory. W środku oprócz sprzętów rolniczych znajdowały się również zwierzęta.

Zgłoszenie dotarło do strażaków tuż przed godziną 15. Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy skierował na miejsce strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 KP PSP w Dębicy, a także strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzostku, Siedliskach-Bogusz i Nawsia Brzosteckiego. Zadaniem strażaków było przede wszystkim ewakuacja znajdujących się w uszkodzonym budynku owiec. Zabezpieczyli oni również zboże, jak i sprzęt rolniczy. Dach nie wytrzymał pod naporem topniejącego, a przez to ciężkiego śniegu.

To nie pierwsza w ostatnim czasie taka sytuacja w powiecie dębickim. Kilka dni temu do podobnego zdarzenia doszło w Zagórzu, w gminie Jodłowa. Zarówno wtedy, jak i dzisiaj nikt nie ucierpiał. O tym, czy budynek, który uległ uszkodzeniu w Zawadce Brzosteckiej będzie mógł być nadal użytkowany będzie musiał zdecydować nadzór budowlany.

Czytaj także: Rozbój na obywatelce Bułgarii. Policja szuka sprawcy

Grzegorz Król

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe