Sprawdzą, czym palą mieszkańcy

  • 25.02.2021, 09:16 (aktualizacja 25.02.2021, 10:48)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Sprawdzą, czym palą mieszkańcy Fot. UG Dębica
Od marca będzie prowadzona akcja prewencyjna pod hasłem Dronem w smog – dbamy o jakość powietrza w Gminie Dębica.

Terenem działań będzie cała gmina Dębica.

- W trosce o zdrowie mieszkańców ale i ochronę środowiska będą prowadzone badania niskiej emisji. Koszt przeprowadzenia akcji sięga 7000 zł. Do jej realizacji posłuży bezzałogowy statek powietrzny czyli tzw. dron, który wyposażony będzie w mobilne laboratorium analizujące próbki dymu z kominów. Informacje o zwiększonym stężeniu związków chemicznych będą przekazywane do biorącego udział w akcji patrolu Straży Gminnej. Funkcjonariusze z kolei będą dokonywali kontroli palenisk - informuje Urząd Gminy Dębica.

Za obsługę drona odpowiedzialna będzie firma, posiadająca  zezwolenia wydane przez Państwową Agencję Żeglugi Powietrznej oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego - wymagane do realizacji działań w wyznaczonych strefach powietrznych.

Osoba, która spala odpady może zostać ukarana grzywną w wysokości od 20 do 500 zł.

 

Źródło: Urząd Gminy Dębica

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Debicki Alarm Smogowy
Debicki Alarm Smogowy 27.02.2021, 07:03
Glupota. Kazek pali wunglem i zadymia cala okolice...czarne zloto...stary kociol kopciuch i stare nawyki dokladania do pieca...o paleniu od gory nie chce slyszec...łojciec tak polił to on kontynuuje....a kotla wymieniac nie bedzie....a jak Putin zakreci gaz co zrobie mowi!? Zadymiona okolica wedlug Kazka jest nieco zdrowszs jak pali drewnem...slyszal ze to czysta ekologia...biomasa Panie! O benzoapirenie nie slyszal w zawodowce nie bylo chemii. No i teraz dronem stwierdzimy ze wszystko jest ok a ze stezenia pm2.5 i pm10 400% normy polskiej i 800% normy unijnej to juz nie nasz problem. Kazek oczywiscie segreguje smieci...na takie ktore pali w dzien i takie ktore pali w nocy. Dobrze wie ze szeryf ze strazy gminnej spi a Allah wtedy nie patrzy. Noscie w Debicy maseczki przeciwko smogowi a Covid to przy tym pikuś!
J@N3K
[email protected] 26.02.2021, 11:01
Ludzie to kupiła gmina Dębica, a nie miasto Dębica.
Nasi włodarze są za bardzo zajęci kłótniami między sobą.
Im nie zależy na łapaniu ludzi, którzy palą byle czym i nas trują.
Kiedy nie zadzwonisz na straż miejską to nie mają wolnego patrolu.
Adam
Adam 26.02.2021, 10:31
W końcu! Łapać i piętnować trucicieli, dla naszego wspólnego dobra. Powinno to zostać połączone w weryfikacją ilości śmieci. W głowie się nie mieści, że po miesiącu 4-osobowa rodzina potrafi przekazać 1 mały worek plastiku... a reszta zapewne poszła na ogrzewanie.
Doki
Doki 26.02.2021, 09:56
Zapraszam nad komin MPEC , tylko po zmroku. W dzień delikatny dymek , w nocy czarne chmury.
NN
NN 25.02.2021, 12:04
Zapraszamy na ulicę Świętosława. Nie da się tam oddychać.
von
von 27.02.2021, 09:36
Przewaznie oddycha sie nosem co niektorzy ryjem.

Pozostałe