Otrzymać można nawet 25 tysięcy złotych

  • 02.03.2021, 16:48
  • Grzegorz Król
Otrzymać można nawet 25 tysięcy złotych _Alicja_ z Pixabay.
Tylko jutro i pojutrze będzie można złożyć wniosek o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w ramach dwóch projektów, realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Pierwszy wniosek to ten o nazwie Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie dębickim. Do udziału w nim mogą zostać skierowane osoby bezrobotne, w wieku 30 lat i więcej (od dnia 30 urodzin), które należą co najmniej do jednej z grup:
- osoby powyżej 50 roku życia (od dnia 50 urodzin),
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby długotrwale bezrobotne (osoby pozostające bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy, wliczając okres przed rejestracją w urzędzie),
- kobiety,
- osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych (wykształcenie maksymalnie na poziomie szkoły średniej).

Udział w programie mogą wziąć także rolnicy i członkowie ich rodzin - osoby posiadające nieruchomość rolną lub członkowie ich rodzin podlegający ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego do wielkości 2 ha przeliczeniowych, które chcą odejść z rolnictwa. O refundację mogą ubiegać się też przedsiębiorcy, którzy funkcjonują co najmniej 6 miesięcy. Wnioski będą przyjmowane od 3 do 4 marca tego roku, kwota refundacji, o jaką można wnioskować na jedno stanowisko nie może być wyższa niż 25 tys. zł. Więcej na ten temat znaleźć można TUTAJ
Również 3 i 4 marca wnioski mogą składać także osoby do 29 roku życia. Informacje na temat programu dla nich znaleźć można TUTAJ. Na mieszkańców powiatu dębickiego czeka również projekt dla osób bezrobotnych, do 29 roku życia, tyle że finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Tu również maksymalna kwota refundacji wynosi 25 tys. zł i podobnie, jak w przypadku poprzednich dwóch projektów wnioski będą przyjmowane dwa dni - 3 i 4 marca. Więcej na temat tego projektu znajdziecie Państwo TUTAJ.

Czytaj także: Koronawirus: ponad dwudziestu zakażonych minionej doby

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe