Żłobek już działa - zdjęcia

  • 03.03.2021, 13:21 (aktualizacja 03.03.2021, 14:00)
  • Grzegorz Król
Żłobek już działa - zdjęcia Fot. UM Dębica.
Najmłodsi mieszkańcy miasta, w wieku do 3 lat korzystają już z miejskiego żłobka, który wybudowany został przy ul. Kołłątaja w Dębicy.

Żłobek ma powierzchnię 658 m2, na jego terenie znajduje się również plac zabaw, a placówka zabezpiecza w trzech oddziałach miejsca dla 75 dzieci. Jej budowa nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat MALUCH+. Łączny koszt powstania żłobka oraz wyposażenia to 2,7 mln. Dofinansowanie zamknęło się kwotą 1,7 mln zł. Prace przy ul. Kołłątaja, w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 10 ruszyły jeszcze w ubiegłym roku. W przetargu ogłoszonym przez Urząd Miejski w Dębicy wystartowało aż osiem firm, zarówno z naszego miasta, jak i m.in. z Rzeszowa. Niestety kwoty, które chciały firmy za wykonanie zadania zdecydowanie przekraczały plany urzędników. Miasto pierwotnie chciało na to zadanie wydać ponad 1,8 mln zł. Tymczasem najniższa oferta wynosiła ok. 2,4 mln zł, a najwyższa ok. 2,9 mln zł. Ostatecznie za budowę parterowego budynku oraz za zagospodarowanie terenu wokół niego odpowiedzialna była firma Przedsiębiorstwo Budowlane Przembud z Nagawczyny.

Czytaj także: Koronawirus: trzydzieści potwierdzonych przypadków, dwie osoby nie żyją

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rycerz
rycerz 03.03.2021, 19:16
piękny żłobek! brawa dla burmistrzów za tą inwestycje

Pozostałe