Ppłk Norbert Gaweł nowym dyrektorem

  • 04.03.2021, 17:37 (aktualizacja 04.03.2021, 19:22)
  • Grzegorz Król
Ppłk Norbert Gaweł nowym dyrektorem Fot. Kpt. Mariusz Konefał.
Od dzisiaj Zakład Karny w Dębicy ma nowego dyrektora. Dyrektor generalny Służby Więziennej powołał na to stanowisko ppłk. Norberta Gawła.

Akt powołania na stanowisko wręczył ppłk Norbertowi Gawłowi dyrektor okręgowy SW w Rzeszowie płk Marek Grabek. Nowy dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy do tej pory pełnił funkcję zastępcy dyrektora ZK w Rzeszowie. Ppłk. Norbert Gaweł zastąpił na stanowisku płka Roberta Żółkiewicza, który w styczniu tego roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Do dzisiaj zakładem w Dębicy kierował zastępca dyrektora ppłk Krzysztof Maźnicki. On z kolei odebrał od dyrektora okręgowego srebrną odznakę Za zasługi w pracy penitencjarnej, którą przyznał mu minister sprawiedliwości.

Zakład Karny w Dębicy to jednostka typu półotwartego, przeznaczona dla mężczyzn, recydywistów penitencjarnych. Zakład składa się z sześciu oddziałów mieszkalnych oraz Oddziału Zewnętrznego w Chmielowie, o łącznej pojemności 767 miejsc.

Czytaj także: Zmarł były radny Jan Wnęk

Grzegorz Król

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe